Wakacyjno prognoza pogody

Wkrótce wakacje! A dlo nieftóryk chyba nawet juz sie zacęły! I pewnie fcecie wiedzieć, jakom pogode podcas swoik wakacyjnyk urlopów bedziecie mieli? No to wom powiem. Za dobrze wprowdzie to jo sie na meteorologii nie znom, ale wiem telo, ze w pogodzie som wyze i nize. I kie jest wyz, to pogoda jest pikno, a kie niz, to pogoda – jak to wy, ludzie, godocie – jest pod psem. My, psy, zaś godomy, ze jest to pogoda pod cłowiekiem i moim zdaniem to mo więksy sens, bo przyznojcie ucciwie, fto rzadziej uprawio radosne merdanie: my swoimi ogonami cy wy swoimi kośćmi ogonowymi?

No ale wróćmy do nasej wakacyjnej prognozy. I tutok nie fce wos martwić, ale właśnie nad Grenlandiom ryktuje sie sakramencki niz, ftóry rozbudowuje sie, rozbudowuje, a kie rozbuduje sie juz tak, ze Grenlandia nie bedzie w stanie go pomieścić, to pódzie on na południe. I ogarnie caluśkom Europe, caluśki Bliski Wschód i caluśkom północnom Afryke. A tak potęzny bedzie, ze nie ustąpi jaz do konca września.

W górak bedzie lało i lało. Chodzić na wyciecki sie nie do, bo syćkie górskie ściezki rozmięknom i wędrujący nimi turyści w straśliwym błocie ugrzęznom, a przy stromsyk podejściak bedom sie sakramencko ślizgali. Co więc podejdom pare metrów do wierchu – to zjadom w dół. Znów podejdom pare metrów do wierchu – i znowu zjadom w dół. A portki po paru takik zjazdak po błocku bedom wyglądały, ze skaranie boskie! W końcu zniechęceni i zmarznięci turyści wrócom do chałupy, zamknom sie w wynajmowanym od gazdy pokoju i kląć zacnom na te całom pogode pod psem… to znacy pod cłowiekiem.

Na skalistyk ślakak wcale nie bedzie lepiej, bo one som wysoko, ka przez całe lato temperatura bedzie pare kresek ponizej zera. Więc syćkie skały bedom oblodzone. Takie Cyrwone Wierchy cy inkso Olro Perć bardziej bedom sie nadawały do jazdy figurowej na lodzie niz do piesyk wędrówek. Najwięksi miłośnicy gór mniej sie zmartwiom, bo dlo nik cosi takiego jak brzyćko pogoda w górak nie istnieje, no ale oni przecie tyz fcieliby casem na oświetlone promyckami słonka wiersycki poźreć. Tymcasem pod koniec wakacji to juz mało fto bedzie bocył, jak słonko w ogóle wyglądo.

Na Mazurak – krucafuks! – mowy nie bedzie, coby se popływać zaglówkom. Caluśki cas sakramencko silny wiater bedzie zagle zrywoł i łódki przewracoł. Syćkie jeziora mazurskie bedom zatem świeciły pustkami. A choć bedzie lało cały cas, to grzyby na tyk Mazurak wcale nie wyrosnom jako grzyby po dyscu, bo kozdy grzyb to wom potwierdzi, ze on owsem lubi dysc, ale lubi tyz ciepło. Tymcasem temperatura tamok nijak nie do rady przekrocyć 5 stopni pona Celsjusa, więc w te wakacje zaboccie o grzybobraniu. Nie ino na Mazurak zreśtom, ale wsędy.

Jadąc nad morze, nimo sensu, coby ponie zabierały kąpielowe kostiumy, a ponowie kąpielowe gacicki. No chyba ze ftosi do Klubu Morsa nalezy. Dlo syćkik pozostałyk bedzie zdecydowanie za zimno na wychodzenie na plaze w stroju kąpielowym. Bardziej przydadzom sie parasole i ciepłe swetry. A kieby ftosi fcioł sie w te wakacje piknie opalić, to sanse na to bedzie mioł ino w solariumie abo przy pomocy jakikś mazideł samoopolającyk.

Poza Europe i okolice grenlandzki niz nie sięgnie, ale sięgnom inkse. I te inkse nize wyryktujom paskudnom pogode w całej Hameryce Północnej, na Karaibak, na Hawajak i w Tajlandii. A słonko pojawi sie ino tamok, ka nifto na urlop nie jeździ.

Podobo sie wom tako prognoza? Jo se myśle, ze powinna. No bo kozdy wie przecie, ze prognozy pogody… nie sprawdzajom sie! Zapowiadajom one brzyćkom pogode – a jest pikno, zapowiadajom piknom – a jest do rzyci. To teroz juz chyba domyślocie sie, cemu jo wyryktowołek takom, a nie inksom prognoze? Zrobiłek tak po to, coby na caluśkie wakacje jak najlepsom pogode wom syćkim załatwić! Hau!

P.S.1. Uuuj! Nie zdązyłek wkleić tego wpisu na urodziny Madgarecki, co to wcora były. Ale kie na holi byłek, to o jej urodzinak cały cas bocyłek i zdrowie jej piłek, ocywiście za kozdym rozem po roz pierwsy 🙂

P.S.2. Dzisiok zaś imieniny mo Pon Pieter z sąsiedztwa! No to teroz zdrowie Pona Pietra po roz pierwsy! 🙂