Volkskeczup

Wiecie, co ryktuje miemiecki koncern Volkswagen? Ocywiście zaroz powiecie, ze samochody. I to bedzie prowda. Ale nie cało, ino cynść. Bo ten Volskwagen jesce cosi ryktuje. Nie wiem, cy zgadniecie co. Moi ostomili, oni robiom tyz… kecup! Prowdziwy kecup! Taki do piccy abo inksyk parówek! O, tutok jest o tym napisone:

Niemiecki producent samochodów przedstawił na targach Techno Classica Essen swój nowy produkt, ketchup pod marką Volkswagen.
Ketchup to nie pierwszy spożywczy produkt Volkswagena. W latach 70. ubiegłego stulecia Volkswagen wspólnie z firmą Kraft wprowadził na rynek kiełbaskę curry, odmianę znanego niemieckiego curry wurst. Nazwano ją Volkswagen Curry Wurst.
Na targach Techno Classica Essen niemiecki koncern motoryzacyjny opatrzył swoją marką dodatek do kiełbasek, czyli ketchup. Przygotowano 1 000 butelek takiego sosu. Na etykiecie limitowanej serii widnieje wizerunek garbusa, który ma nawiązywać do nazwy produktu, „Volkswagen Classic Ketchup”. Etykieta nawiązuje również do lat 70., kiedy powstała receptura sosu.
Koncern samochodowy także w 1997 r. miał w sprzedaży swój pikantny ketchup. Rekordowy był rok 2009, w którym Volkswagen sprzedał 425 tys. butelek ketchupu.

No, krucafuks! Kecup marki Volskwagen! Cy ftosi juz to próbowoł? Moze ftosi na blogu Pona Pietra? Jo jesce nie skostowołek. A zanim to zrobie, fciołbyk najpierw poznać odpowiedzi na pare pytań. Fce wiedzieć, co sie stonie, kie jo tego kecupu skostuje?

Cy zamiast „Hau! Hau!” zacne godać: „Brum! Brum!”?

Cy przestone wykradać Smadnego Mnicha mojemu bacy, a zacne wykradać benzyne ze stacji benzynowej Felka znad młaki?

Cy przycepiom mi do rzyci tablice rejestracyjnom?

Cy bede musioł zamienić bude na garaz?

Cy zabroniom mi chodzić tamok, ka stoi znak drogowy „zakaz ruchu”?

Cy zamiast dwutlenku węgla zacne wydychać spaliny?

Cy kie źle sie pocuje, to zamiast do weterynorza, bede musioł iść do warśtatu samochodowego?

Cy zacne odruchowo mrugać lewym okiem przed kozdym skrynceniem w lewo i prawym przed skrynceniem w prawo?

Cy mój baca bedzie musioł płacić za mnie OC?

Cy kie najmłodsy wnuk mojego bacy bedzie fcioł wspiąć sie na mój grzbiet, to bede musioł mieć na tym grzbiecie fotelik dziecięcy?

Cy bede mioł więkse sanse wystąpić w telewizji TVN Turbo niz w Animal Planet?

Muse poznać odpowiedzi na te syćkie pytonia. A pokiela nie poznom, to jo na wselki wypadek nie bede tego kecupu próbowoł. Hau!