Poni Lana i jej hyr

Jak myślicie, ostomili? Ftóro piosenkorka abo piosenkorz ciesy sie w Polsce najwięksym hyrem? Moim zdaniem – poni Lana Del Rey, ftóro piknie zaśpiewała piknom piosnke Video Games i jesce pare inksyk, tyz piknyk.

Cemu według mnie właśnie ta poni najwięksym hyrem sie u nos ciesy? Cy moze dlotego, ze jej płyty som masowo wykupywane w polskik sklepak muzycnyk? Nie, nie dlotego. Zreśtom nie wiem, jak wykupywane som jej płyty. Pewnie całkiem piknie, ale pewności nimom, bo nigdy tego nie sprawdzołek.

No to moze dlotego, ze piosnki poni Lany som buntownico-nostalgicne, a Polacy wiadomo, ze kochajom bunt i nostalgie? Nie, ostomili, tyz nie w tym rzec. W końcu poni Lana nie jest jedynom artystkom, ftóro takie nastroje ryktuje. Inksi ryktujom tyz – a jednak jaz tak hyrni nie som.

A moze dlotego, ze kie w połowie łońskiego roku poni Lana koncertowała we Warsiawie, to juz na wiele miesięcy wceśniej bilety na jej występ były nie do dostania? Hmm… Nimom pewności, co o tym braku biletów sądzić. Kozdy mieskaniec mojej wsi wie, ze na ten koncert wybroł sie Felek znad młaki. A skoro Felek sie tamok wybroł, to… moze on sam wykupił syćkie bilety, coby wysłuchać całego koncertu w spokoju, nierozprasany przez inksyk fanów piosenkarki? Nie wiem, cy tak było, bo w tamtym casie byłek zajęty pilnowaniem owiecek na holi, ale wiem, ze kieby Felek fcioł – mógłby tak zrobić. Haj.

No to w końcu cemu godom, ze właśnie poni Lana jest u nos najhyrniejso? Ano dlotego, ze ta poni jest chyba jedynom piosenkorkom, ftóro mo w nasym kraju… swój własny dzień. Nic nie zmyślom! Nic a nic! Naprowde w Polsce obchodzony jest dzień poni Lany! Ten dzień zreśtom wypado… dzisiok. Fto nie wierzy, niek poźre w kalendorz i sam sie przekono, ze pod dzisiejsom datom wyraźnie jest napisane: Lany Poniedziałek. Hau!

P.S. Poniedziałek Lany, a wtorek – do nasej Fusillecki nalezy! Bo Fusillecka właśnie wte bedzie miała piknom rocnice ślubu. Zdrowie Fusillecki i Pona Fusilleckowego! 😀