Przyroda jest wdzięcno: Krakowianie, nie zawiedliście nos!

Podhale jest wściekłe: Krakowianie, zawiedliście nas! – brzmi tytuł artykułu pona Marka Podmokłego. O cym jest ten artykuł? Ano o tym, jak to zwolennicy ryktowania zimowej olimpiady w Krakowie straśnie biadolom z powodu wyników niedzielnego krakowskiego referendumu. Referendum to – być moze nie syćka rodacy poza krajem wiedzom – odbyło sie w Grodzie Kraka wroz z eurowyborami. Dotycyło planów wyryktowania tamok zimowej olimpiady w 2022 rocku (przy cym konkurencje miały być rozgrywane nie ino w Krakowie, ba w nasyk górak tyz). No i zdecydowano więksość głosującyk pedziała olimpiadzie: „Precki!” Cyli piknie pedziała. Brawo Krakusy! Domyślom sie, ze jest w tym jakosi zasługa Waweloka, ftóry z pewnościom odpowiedniom agitacje ryktowoł. Haj.

Ba prezydent miasta… chyba jest mocno zawiedziony. Pon Podmokły cytuje jego wypowiedź dlo Radia Kraków:

Igrzyska miały być motorem do tego, żeby były przedszkola. Dzięki nim mieliśmy otrzymać 65 proc. na inwestycje, m.in. drogowe, które są i tak zaplanowane w budżecie. Stąd te 65 proc. z budżetu drogowego moglibyśmy przeznaczyć na żłobki. W tej chwili musimy wybierać: albo żłobek, albo ulica.

Eee tam! Nie wiem jak wy, ostomili, ale mi jakosi nie fce sie wierzyć, coby wynik referendumu mioł zaskodzić złobkom. Przecie dlo syćkik miast, ftóre ostatnio organizowały olimpiady, imprezy te okazywały sie sakramencko kostowne i ryktowały więcej strat niz zysków. A obecno bida w Grecji – jak twierdzom nieftórzy – wzięła sie stela, ze kraj ten musioł straśnie duzo wydać na olimpiade w Atenak. Tak więc, ponie prezydencie Krakowa, jestem na 99 procentów pewien, ze kieby pona miasto gazdowało zimowym igrzyskom, to dutków na złobki ubyłoby, zamiast przybyć. Bajako.

Co jesce godajom ci, ftórym postawa Krakowian sie nie spodobała? Ano pon starosta tatrzański ubolewo, ze to jest utrata szans na szybkie wyremontowanie i odnowienie infrastruktury narciarskiej, która na Podhalu jest w opłakanym stanie i ze w ogóle takie głosowanie to niezrozumiała decyzja garstki mieszkańców Krakowa.

Według jednego trenera narciarskiego niedzielna decyzja Krakowa stawia pod dużym znakiem zapytania wiarygodność całej Polski w staraniach o organizację imprez sportowych.

A wójt gminy Kościelisko turbuje sie, ze decyzja mieszkańców Krakowa przekreśliła plany dotyczące modernizacji stadionu biathlonowego w Kirach.

No dobra. A cy jest w artykule choć jedno wypowiedź o tym, jakie straty z powodu rezygnacji z olimpiady poniesie tatrzańsko przyroda? Ha! Nimo ani jednej! A cemu? To proste: przyroda bedzie miała zyski! Pikne zyski, nie straty! Jak nie bedzie olimpiady, to nie bedzie tyz dodatkowego stresowania zywiny w Tatrak. I nie bedzie ryktowania róznyk paskudztw tamok, ka powinno sie pozirać na pikne widocki, nie na paskudztwa. Nie bedzie i ślus! Juhuuuu!

Ba muse wom pedzieć, ostomili, ze zywina nasyk Tater straśnie denerwowała sie tym referendumem. Denerwowała sie, bo wiedziała, ze moze od niego zalezeć, co w przysłości stonie sie z niom i z jej potomstwem. Maryna Krywaniec to jaz wyrywała se pióra z rzyci. Świstaki w wielkim stresie zacęły skakać jak kozice, a kozice świstać jak świstaki. Niedźwiedzie zacęły śpekulować, cy nie przemalować sie na bioło i nie przenieść na Grenlandie, z dala od ludzkiej cywilizacji i tamok spokojnie wieść zywobycie niedźwiedzi polarnyk. Cało tatrzańsko zywina w napięciu cekała na wyniki głosowania. A kie te wyniki wreście ogłosono – to tak piknie odetchła z ulgom, ze od tego jednego wielkiego zbiorowego odetchnięcia nagły silny podmuch wiatru na Podholu sie zrobił. Jeśli jakiemusi cłowiekowi z tego powodu zerwało z głowy kapelus – zywina piknie przepytuje. Ba ta samo zywina fce za pośrednictwem mojego bloga przekazać mieskańcom Krakowa krótkie, ba barzo serdecne: DZIĘKUJEMY PIKNIE!

Hau!

P.S.1. Mom jesce jednom dobrom wiadomość: w najblizsy cwortek bedom Mageckowe imieniny. Zdrowie Magecki! 😀

P.S.2. Kolejno dobro wiadomość: w sobote Mieteckowe imieniny bedom. No to zdrowie Mietecki! 😀