Japonia gola!

Miołek, ostomili, taki plan, coby obecnym piłkarskim mistrzostwom nie poświęcać ani jednego wpisu. Ale cóz… plany majom to do siebie, ze casem sie zmieniajom. No i ten mój tyz sie zmienił. A cemu? Ano skłoniła mnie do tego pewno grupa ludzi. Nie wiem dokładnie, kielo ik jest. Pewnie z kilkaset. Abo kilka tysięcy. Ba nie swojom licebnościom przekonali mnie oni do zmiany planów, ino swoim zachowaniem. O kim godom? O japońskik kibicak. Haj. O, tutok mozecie se pocytać o tym, ze…

Kibice zwykle pozostawiają po sobie mnóstwo śmieci, czasami po przegranych meczach kibole dodatkowo demolują trybunę. Zupełnie inny przykład dali japońscy fani po sobotniej porażce z Wybrzeżem Kości Słoniowej.
Na Twitterze pojawiły się zdjęcia, na których [teroz uwaga, trzymojcie sie mocno krzeseł, na ftóryk w tej kwilecce siedzicie] Japończycy sprzątają śmieci z zajmowanych przez siebie sektorów na Arena Pernambuco w Recife.

Na mój dusiu! Bajuści! Posprzątali po sobie! Podobno najmniejsy śmietek po nik nie zostoł! Na załąconyk do artykułu fotkak piknie widać, jak potomkowie siumnyk samurajów starannie porządkujom miejsca, ka dopiero co kibicowali swoim zawodnikom. No to takom postowe mozno ino kwolić. Jak widać, nie ino sprzęt, ale tyz zachowanie made in Japan jest rzecom barzo piknom. Haj.

I kiebyk jo był nie owcarkiem podhalańskim, ino najwozniejsym cłowiekiem w FIFIE, to juz teroz ukwoliłbyk, ze tegorocnym mistrzem świata w piłce noznej zostoje Japonia. Syćkie pozostałe druzyny zaś – niek walcom o drugie miejsce. W końcu wicemistrzostwo tyz pikne. Bajako.

A moze worce wprowadzić przepis, ze druzyna, ftórej kibice pozostawiom po sobie śmietnik, przegrywo mec walkowerem? Kieby zaś śmietniki ostały sie po kibicak obu druzyn – to wte obustronno dyskwalifikacja i ślus. Niek po kozdym mecu bedzie pikno kontrola, cy kibice danej reprezentacji pozbierali po sobie syćkie papierki i inkse butelecki. I ocywiście cy powrzucali je do odpowiednik, ustawionyk pod stadionem pojemników. Opróc wyrabiania w kibicak dbałości o cystość miałoby to jesce jednom zalete. Jakom? Ano takom, ze kieby i piłkorze, i kibice zostawali po mecu poddawani kontroli – jedni antydopingowej, drudzy antyśmieciowej – to między jednymi a drugimi wyryktowałaby sie pikno więź. Wiadomo przecie, ze takie same – a przynajmniej podobne – doświadcenia piknie łącom ludzi.

Ftosi mógłby mi pedzieć, ze marzyć to jo se moge, ino nic mi nie przyjdzie z marzenia o tym, co niemozliwe. Ale na mój dusiu! Mało to juz rzecy wydarzyło sie w dziejak świata, ftóre najpierw widziały sie niemozliwymi, a potem jednak okazywało sie, ze som mozliwe? Ocywiście nie jestem jaz tak naiwny, coby licyć, ze juz w tym roku FIFA wprowadzi zaproponowany przeze mnie przepis. Na najblizysyk kolejnyk Mundialak tyz racej nimo co na to licyć. Ale… na przykład w 2030 rocku? Fto wie? Przecie to bedzie okrągło setno rocnica pierwsyk piłkarskik mistrzostw, więc z tej okazji przydałoby sie cosi niezwykłego ukwalować. Haj

Wracając zaś do tego, co w piłkarskim świecie dzieje sie teroz, to przyznom sie wom, ostomili, ze jo potela nawet nie wiedziołek, ftórej druzynie kibicować. Ale teroz juz wiem. Wiem barzo piknie… Japooonia gola! Japooonia gola! Taka jest owcaaarka wola! Hauuuuuu!