MOJE DUZE LITERY

W KOMENTORZAK DO MOJEGO POPRZEDNIEGO WPISU GODALIŚCIE O WYTŁUSCONYK LITERAK, POCHYŁYK LITERAK I RÓZNYK TAM INKSYK LITERAK. A JO DZISIOK POGODOM SE O … DUZYK LITERAK.

ZASADY ZNOM – JAK FTOŚ PISE W INTERNECIE DUZYMI LITERAMI, TO ZNACY, ZE KRZYCY. ALE GODAJOM, ZE ZASADY PO TO SOM, COBY JE ŁAMAĆ. NO TO BARZO DOBRZE! BO WPROWDZIE PEWNYK ZASAD ZA NIC W ŚWIECIE ŁAMAĆ NIE FCE, ALE SOM TYZ TAKIE, FTÓRE ZŁAMOŁBYK Z NAJWIĘKSOM PRZYJEMNOŚCIOM. NA PRZYKŁAD ZASADE DUZYK LITER WŁAŚNIE.

O, POŹREJCIE. CAŁY TEN WPIS NAPISANY JEST DUZYMI LITERAMI. CY TO ZNACY, ZE JO TEN WPIS WYKRZYKUJE? W ZODNYM WYPAKU! JO MOGE NAWET PEDZIEĆ, ZE RYKTUJĄC TEN WPIS ZACHOWUJE SIE CAŁKIEM CICHO, BO W SĄSIEDNIEJ IZBIE SIEDZI AKURAT JANIELA,  FTÓRO PRZYSŁA KU MOJEJ GAŹDZINIE POKWOLIĆ SIE SWOIM NOWO NARODZONYM WNUCKIEM. A TEN WNUCEK ŚPI SMACNIE, NO TO PRZECIE NIE MOGE HAŁASOWAĆ, BO PO CO MOM DZIECIAKA BUDZIĆ? KIE DOROŚNIE, TO NIE WIADOMO, KIELO BEDZIE MIOŁ CASU NA SPANIE, NIEK WIĘC ŚPI, PÓKI MOZE.

JEŚLI JO PISE JAKIEŚ SŁOWO WERSALIKAMI (O! TO BRZMI BARDZIEJ UCENIE NIZ DUZE LITERY! MOZE NAWET ZA UCENIE? :-)), TO ZNACY INO TELO, ZE JO NA TO SŁOWO KŁADE WIĘKSY NACISK NIZ NA POZOSTAŁE.

OCYWIŚCIE CASEM JEST TAKO POTRZEBA, COBY KRZYKNĄĆ. I CO WTE ZROBIĆ? ROZWIĄZANIE JEST PROSTE – PRZECIE WYNALEZIONO COŚ TAK PIKNEGO JAK WYKRZYKNIK. WIĘC JO STAWIOM SE TEN WYKRZYKNIK NA KOŃCU ZDANIA I JUZ – MIMO BRAKU WERSALIKÓW – DLO KOZDEGO JASNE JEST, ZE KRZYCE..

W DODATKU WYKRZYKNIKI DAJOM W KRZYCENIU WIĘKSE MOZLIWOŚCI NIZ WERSALIKI NO BO POWIEDZMY, ZE FTOŚ FCIOŁ SE W INTERNECIE KRZYKNĄĆ I NAPISOŁ COŚ DUZYMI LITERAMI. A JAK BEDZIE FCIOŁ KRZYKNĄĆ GŁOŚNIEJ, TO CO ZROBI? POWIĘKSY CCIONKE? Z TYM MOZE BYĆ KŁOPOT. Z WYKRZYKNIKAMI ZAŚ – JEST PEŁNO SWOBODA DZIAŁANIA.

JAK BEDE FCIOŁ KRZYKNĄĆ TAK, COBY BYŁO MNIE SŁYCHAĆ NA TURBACZU, TO NA KOŃCU ZDANIA POSTAWIE TRZY WYKRZYKNIKI.
JAK BEDE FCIOŁ BYĆ USŁYSANY W RABCE – DOM PIĘĆ WYKRZYKNIKÓW.
JAK BEDE FCIOŁ BYĆ USŁYSANY JAZ W KRAKOWIE – NO … TUTOK ZE DWADZIEŚCIA WYKRZYKNIKÓW MOZE BYĆ POTRZEBNE, BO SAMOCHODY JEZDZĄCE PO „ZAKOPIANCE” MOGOM MOJE WOŁANIE ZAGŁUSAĆ.

W KOZDYM ROZIE MOGE TE WYKRZYKNIKI MNOZYĆ PRAKTYCNIE W NIESKOŃCONOŚĆ. I DLOTEGO NIFTO MI NIE UDOWODNI, ZE PRZY UZYCIU DUZYK LITER BEDE MÓGŁ SIE BARDZIEJ WYKRZYCEĆ NIZ PRZY UZYCIU WYKRZYKNIKÓW.

A TEROZ, KIE JUZ WIECIE, JAK TO U MNIE Z DUZYMI LITERAMI JEST, MOGE  BYĆ SPOKOJNY, ZE JEŚLI W MOIK WPISAK UWIDZICIE JAKIEŚ SŁOWA TAKIMI LITERAMI NAPISANE, TO NIE BEDZIECIE SIE MNIE BAĆ. NIE BEDZIECIE SIE BAĆ, BO BEDZIECIE WIEDZIELI, ZE U MNIE DUZE LITERY NIE MAJOM Z KRZYKIEM ZODNEGO ZWIĄZKU. HAU!

P.S. 1. O, kruca! Sam przecytołek, co wyzej napisołek i muse pedzieć, ze sakramencko cięzko cyto sie teksty samymi duzymi literami napisane. A zatem kwoła temu, co małe litery wynalozł! Bo kieby nifto ik nie wynalozł, to wyobrazocie se jak byśmy cytając cokolwiek straśnie sie męcyli?

P.S. 2. Powitać nowyk gości budy! Truskawecke, Barbrecke, no i Małego Profesorecka, ftóry w tak młodym wieku tak pikny komentorz nom wyryktowoł! Mom nadzieje, ze bedzie ryktowoł tyk komentorzy więcej! 🙂