Pikny serial

Na mój dusiu! Jaki pikny serial zacynajom nadawać na TVP1! Barzo pikny! Po prostu nie sposób sie nim nie zakwycać! Ten serial to strzał w dziesiątke! Abo trafienie w sedno, jak fto woli! To naprowde kawał dobrej roboty! Jestem pełen uznania! Tak trzymać!

Eee… zaroz… kwilecke… Jo chyba to juz kiesik pisołek? No tak! Cwortego września! Słowo w słowo to samo! Jedyno róznica to tako, ze wte było o Polsacie, a teroz – o TVP1…

O… krucafuks! Nawet tytuł wpisu jest ten sam! No nieeee! Ale wpadka! Cy ftosi widzioł bloga z dwoma wpisami pod takim samym tytułem? W dodatku oba wpisy z jednego miesiąca! Jeśli ftosi juz cosi takiego widzioł, piknie pytom, coby doł mi znać. Wte bede sie kapecke mniej wstydził.

No ale to nie mojo wina, ze w jednym miesiącu jaz dwa tatrzańskie seriale sie pojawiajom. Ten pierwsy to juz zbocowołek – polsatowskie Szpilki na Giewoncie. Ten drugi zostoł wyryktowony przez publicnom telewizje i nosi tytuł Ratownicy.

Kie pisołek o Szpilkak na Giewoncie, to postawiłek pytanie, na ftóre – przyznoje – odpowiedziołek wymijająco. Ba teroz muse to pytanie postawić jesce roz. No bo wiadomo, ze jedno rzec w tyk Ratownikak z całom pewnościom jest pikno – góry. Ale cy nojdzie sie w nik cosi piknego poza górami? Ano nojdzie – poni Eva Sakalova, barzo śwarno aktorka ze Słowacji. A poza górami i tom aktorkom? Cóz. Znów nie udziele odpowiedzi. Ale teroz to z inksego powodu – jo tego serialu jesce nie widziołek. Dopiero w te środe o 21:30 mo być pierwsy odcinek. Jo zaś uwidze go nie prędzej niz we cwortek. No bo wnuk bacy musi to nagrać na płytke di-wi-di, a potem przynieść jom na nasom hole. Abo baca lub ftórysi z juhasów musi hipnąć po te płytke do wsi.

Znając wartość więksości seriali rytkowonyk przez nase telewizje, zbyt wiele obiecywać se racej nie mozno. Ale – pockojmy.

W kozdym rozie tak se myśle, ze dobry serial o ratownikak to by sie przydoł. Moze być nawet z kapeckom smrodku dydaktycnego, ale tylko kapeckom, coby nie zawierchowoł nad zapachem kosówek. Pon Mariusz Zaruski, Klimek Bachleda, Stasek Gąsienica-Byrcyn i wielu, wielu inksyk górskik ratowników, co to ryzykowali własnym zyciem dlo ratowania inksyk (i casem niestety to zycie tracili) – oni syćka piknie zasłuzyli na to, coby dlo uhonorowania ik poświęcenia nakryncono jakisi dobry serial. Dobry film fabularny juz powstoł. – Błękitny krzyż pona Munka. Ba kieby opróc tego filmu wyryktowono cosi równie dobrego w odcinkak – tyz byłoby piknie.

Pije więc Smadnego Mnicha za to, coby ci Ratownicy okazali sie jednym z najlepsyk seriali, jakie uwidzioł polski telewidz. A jeśli sie nie okazom? To wte bede pił za to, coby prędzej cy później nolozł sie jednak w Polsce taki filmowiec, ftóry – w kilku abo kilkunastu odcinkak – wyryktuje pikny hołd dlo tyk, co ślubujom: póki zdrów jestem, na każde wezwanie Naczelnika lub jego Zastępcy – bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie odpowiednio na wyprawę zaopatrzony i udam się w góry według marszruty i wskazań Naczelnika lub jego Zastępcy w celu poszukiwań zaginionego i niesienia mu pomocy.* Hau!

P.S. No a w najblizsy piątek bedzie kolejno okazja, coby Smadnego Mnicha wznieść. Bo urodziny Poni Dorotecki bedom. No to koniecnie bedzie trza wypić zdrowie nasego Ostomiłego Muzycnego Noworodka. Haj! 😀

* To jest kawałecek ślubowania, jakie musi złozyć kozdy, fto fce wstąpić do TOPR-u. Tekst ślubowania wyryktowoł w 1909 rocku sam pon Zaruski. I do dzisiok nie zostoł zmieniony.