Kieby biegoł pon Herkules

Na mój dusiu! Od rozu wiadomo było, ze tak bedzie! Kie Justysia w tym biegu na 30 kilometrów zajęła drugie miejsce, to jedni w nasym kraju piknie sie uciesyli, ba inksi – od rozu zacęli narzekać, ze nimo powodów do radości, bo medal mioł być złoty, a nie srebrny, bo poni Bjoergen miała nie być najsybso, a była, a tak w ogóle skoro naso Justysia nie powygrywała na tyk mistrzostwak syćkik zawodów, najlepiej z tymi dla chłopów włącnie, to w sumie niepotrzebnie na te mistrzostwa pojechała.

Ale niekze ta. Jak ftosi fce sie turbować, a nie ciesyć, niek sie turbuje. Jo tam wole sie ciesyć kolejnym piknym medalem. Haj.

Ocywiście mozno sie zastanawiać, cy Justysia pokonałaby poniom Bjoergen, kieby miała w swojej reprezentacji równie mocne kolezanki, jakie mo najlepso norwesko biegacka? Ale cóz, odpowiedź na to pytanie zno ino Pon Bócek. Tymcasem wy ludzie furt zawracocie Ponu Bóckowi głowe teloma sprawami, ze niestety on zupełnie nimo casu na załozenie tutok na ziemi własnego serwisu z wiadomościami sportowymi. Dlotego nie dowiemy sie, co by było, kieby było… Haj.

Ba co by nie godać, to jest chyba jakosi racja w tym, co napisoł pon Piotr Mikołajczyk, kie w serwisie Z czuba.pl relacjonowoł cały bieg na zywo. A w notce z godziny 12:26 napisoł: Weng wyprzedza Kallę i dołącza do czołówki złożonej z Johaug, Bjoergen i Kowalczyk. Polka znów będzie musiała bawić się w Herculesa w starciu z pluresami.

Nietrudno sie domyślić, ze pon Mikołajczyk nawiązoł tutok do powiedzenia: „Nec Hercules contra plures”, co jak wiadomo znacy, ze w starciu z wieloma to nawet pon Herkules nic nie osiągnie. Po prostu nic! I ślus! A Justysia? Cy ona tyz nic nie osiągnęła? Na mój dusicku! Przecie pokonała syćkie rywalki opróc jednej! A to nie jest zodne nic, ino barzo wiele! Tak więc jedno nie ulego wątpliwości: kieby w zastępstwie nasej Justysi wystartowoł w tym biegu pon Herkules, to uzyskołby gorsy wynik. Duzo gorsy! Hau!

P.S. O, Jezusicku! A w tyk skokak druzynowyk, to najpierw Polacy mieli być na cwortym miejscu, a potem… pedzieli w telewizji, ze sędziom cosi sie pokiełbasiło i jednak momy medal. Pikny brązowy medal! Choć podobno Norwegowie złozyli protest. No to pokiela nie rozpatrzom ik protestu, to jesce wstrzymojmy sie z zawołaniem „Hura!” Kapecke sie jesce wstrzymojmy. Ale miejmy nadzieje, ze bedzie dobrze 😀