Zajęcia numer dwanoście

Na pocątek… fciołbyk piknie pozdrowić poniom profesorke Wande Decyk-Ziębe, poniom doktórke Monike Kresy, poniom doktórke Eweline Kwapień i poniom doktórke Izabele Stąpo. Pewnie spytocie zaroz, cemu jo te ponie tak piknie pozdrawiom? Spotkołek je kiesik cy jak? Ano… nie spotkołek. No chyba ze sły kiesik na Turbacz i po drodze kupiły oscypka od mojego bacy, a jo nie wiedziołek, ze to one.

W kozdym rozie, ostomili, som to ponie, ftóre majom ten sam zawód – mędrol filologii polskiej. I syćkie śtyry pracujom w Instytucie Języka Polskiego na piknym Uniwersytecie Warsiawskim. Co tamok robiom? Ano to, co zazwycaj robiom uniwersyteckie mędrole. Cyli na przikład ryktujom zajęcia dlo studentów. A jeden z przedmiotów, ftóre ryktujom, nazywo sie barzo piknie: Stylizacja językowa we współczesnych tekstach kultury (film, media, literatura). Heeej! Sam byk na te zajęcia pohyboł, kiebyk był nie psem pasterskim, ino studentem polonistyki. Haj.

Jeśli fcecie dowiedzieć sie o tym przedmiocie cegosi więcej – mozecie poźreć tutok.* Kie poźrecie – uwidzicie tabele, na ftórej wierchu som powypisywane jakiesi dziwacne kody. Dalej som rózne – na pewno barzo mądre – informacje. A jesce dalej – spis poscególnyk zajęć z tego piknego przedmiotu. Noleźliście ten spis? No to teroz piknie wos, ostomili, pytom, cobyście poźreli na… ZAJĘCIA 12. Kie to zrobicie – to bedziecie juz wiedzieli, co mnie skłoniło do pozdrowień dlo tyk śtyrek poń. Bajako.

Jo wiem, co mozecie mi pedzieć: „Ostomiły owcarku, pozdrawios te śtyry siumne przedstawicielki polskiej nauki. Niby piknie. Ino… skąd wies, o cym bedom one gwarzyły na owyk zajęciak numer dwanoście? Moze powiedzom studentom, ze ten twój blog jest zupełnie do rzyci? Wte to racej powinieneś sie obrazić, a nie pozdrawiać.” Na mój dusiu! Od rozu godom, ze obrazanie sie nie wchodzi w gre. Cy pon Ptolemeusz miołby prawo obrazić sie na pona Kopernika za to, ze ten naukowo obalił jego jakze pikny system geocentrycny? Abo cy pon Staszic, ftóry uwazoł Łomnice za najwyzsy tatrzański wierch, miołby prawo obrazić sie na tyk, co naukowo udowodnili, ze Gerlach jest wyzsy? Ostomili, uniwersytet to uniwersytet, a nie korcma. Cokolwiek zostonie tamok o moim blogu ukwalowone – bedzie piknie podparte naukowymi dowodami. A na nauke obrazać sie nie mozno. Haj.

Jeśli cosi mnie w związku z tymi zajęciami frasuje – to cosi inksego. Bo co bedzie, kie jakisi student dostonie z tyk zajęć dwóje? Nietrudno sie domyślić – bidok bedzie mioł straśliwy uraz! Juz mniejso z tym, ze do owcarków podhalańskik. Ale on bedzie mioł uraz do całego Podhola. I w ogóle do syćkik nasyk gór! I fto wie? Moze nawet bedzie godoł, ze trzy najgorse sery na świecie to oscypek, bryndza i bundz? Dlotego właśnie ku poni prof. Decyk-Ziębie, poni dr Kresie, poni dr Kwapień i poni dr Stąpor mom jednom maluśkom prośbe. Piknie wos pytom, ostomiłe ucone ponie, cobyście ucestników tyk zajęć nie oceniały zbyt surowo. Hau!

P.S.1. A w ostatni poniedziałek – pikne Aneckowe urodziny były. No to zdrowie Anecki! 🙂

P.S.2. Zaś w te niedziele tyz bedom pikne urodziny – Mageckowe. Zdrowie Magecki! 🙂

* Ino nie wiem cemu, casem cosi kiełbasi sie z tym adresem. Więc kieby i wom sie pokiełbasiło, to mozecie wpisać w Gugle: „Stylizacja językowa we współczesnych tekstach kultury”, następnie wejść w dokument, ftórego adres zacyno sie od „usosweb.uw.edu.pl…” i potem jesce cosi – prowdopodobnie bedzie to pierwsy dokument, jaki sie wom w tyk Guglak wyświetli. Jesce inksy sposób jest taki: 1) wejść na https://usosweb.uw.edu.pl ; 2) kliknąć na zakładce KATALOG; 3) w rubryce „Przedmioty” wpisać: 3003-B761HJ1 (a jesce lepiej tutok skopiować, a tamok wkleić 🙂 ). I tym rozem powinno sie juz piknie udać.