Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego

9.11.2017
czwartek

Mehr Licht :)

9 listopada 2017, czwartek,

Pani Małgorzata w jednym z supermarketów na terenie powiatu gorlickiego (woj. małopolskie) kupiła podudzia kurczaka. W domu przyprawiła mięso i zostawiła je na stole w kuchni. Kiedy wieczorem wróciła do pomieszczenia, zobaczyła, że mięso świeci w ciemności.
– W pierwszej chwili pomyślałam, że ktoś zostawił na stole wyciszony telefon, który teraz dzwoni. Podeszłam do stołu i to, co zobaczyłam, po prostu mnie przeraziło. Mięso świeciło, to było takie światło jak od odpustowych figurek – relacjonuje kobieta w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

Jeśli fcecie, ostomili, ten drobiowo-iluminacyjny artykuł przecytać do końca, to nojdziecie, go tutok.

W tymze artykule uwidzicie tyz pikne zdjęcia owego świetlistego kurcoka. I cóz… stuwatowo zarówka to nie jest. Ale trza przyznać, ze świeci całkiem piknie. Haj. Ino – na mój dusiu – cemu świeci? Jo se myśle, ze som trzy mozliwości: pesymistycno, neutralno i optymistycno. Pesymistycno jest tako, ze być moze dosło juz do tego, ze kurcoki som zatrudniane w kopalniak uranu. A kie taki bidny kurcok podnie z wycieńcenia, to jakiesi corne charaktery nie zakopujom go nika ani nie utylizujom, ino pakujom i sprzedajom do sklepów spozywcyk.

Mozliwość neutralno jest tako, ze… kurcok jak to kurcok, wiadomo cym sie zywi – robalami. Ten, ftórego kupiła poni Małgorzara, najwyraźniej objodł sie robackami świętojańskimi. Niestety nic mi o tym nie wiadomo, coby robacki świętojańskie były dlo wos ludzi zdrowe. Ale tyz nigdy nie słysołek, coby były niezdrowe. I dlotego właśnie ta mozliwość jest neutralno.

Ba najbardziej prowdopodobno jest mozliwość optymistycno. Cemu najbardziej? A, zwróćcie, ostomili, uwage, kany sie to syćko wydarzyło? Powiat gorlicki! A więc ta pikno kraina, ka zył i słuzył ludzkości hyrny konstruktor lampy naftowej pon Ignacy Łukasiewicz. Kie zatem te syćkie fakty nalezycie ze sobom połącyć, to nie sposób nie zacąć podejrzewać, ze pewnego piknego dnia podgorlickie kury zwołały wielkie zebranie i tak zacęły ukwalować:
– Kooo-ko-ko-ko-koooo! Gdak! Gdak! Koooo-ko-kooo! Gdak!
Co w tłumaceniu na język ludzki brzmi:
– Heeej! Pikne som tradycje tutejsego regionu. Barzo pikne. To tukok przecie działoł ten pon, ftóry tom swojom lampom naftowom telo ponuryk mroków rozjaśnił! Nifto nie zaprzecy, ze był to barzo siumny cłowiek. No ale właśnie – cłowiek. A my kury co? Zodnyk zasług na tym polu nie momy. Co za wstyd! Cy juz tak do końca świata bedziemy musiały sie wstydzić? Nie pozwólmy na to! Nie pozwólmy, ino biermy sie do roboty i zróbmy cosi, coby od nos tyz ludzkość piknie zaznała mehr Licht.*

No i wzięły sie te ptoki o marnyk skrzidłak, ba wielkik ambicjak do roboty. Zamiast biernie poddawać sie poni Ewolucji – zacęły wywierać na niom wpływ. Cy skutecny? Ten kurcok w kuchni poni Małgorzaty świadcy o tym, ze tak. Ba na tym pewno nie koniec. Kury gorlickie na pewno zachęcom do działania kury niegorlickie. I wnet całe ptoctwo tego gatunku bedzie świeciło coroz jaśniej i jaśniej. Najdorodniejse koguty bedom mogły nawet słuzyć jako jupitery. Kury bedom oświetlały ulice. A kurcaki – mieskania. Fto zaś bedzie wybieroł sie na wyciecke pod namiot, ten zamiast latarki bedzie mógł zabrać ze sobom maluśkiego, dopiero co wyklutego z jajka pisklocka, ftóry opróc piknego robienia „pi-pi-pi” bedzie piknie oświetloł ksiązke podcas wakacyjnej lektury abo pomagoł odnoleźć droge w rozie zabłądzenia nocnom porom w lesie.

Juz nie bedzie bidy, co wybrać: cy leda, cy halogena, cy cosi jesce inksego. A jak piknie rachunki za prąd spadnom! Heeej! Zmartwiom sie ino elektrownie, bo ik dochód zmaleje (mom ino nadzieje, ze nie bedom uciekały sie do sabotazu i nie zacnom wysadzać w powietrze kurników). No ale syćkik zadowolić sie nie do.

Tak to bedzie, moi ostomili. Właśnie tak. A to całe drobiowe oświetlenie rozpowsekni sie tak piknie, ze za pare pokoleń juz nifto nie bedzie umioł odpowiedzieć na pytanie: co było pierwse – światło cy kura? Hau!

P.S.1. A w najblizsyk tyźniak momy dwa pikne święta w Owcarkówce. Pierwse z nik to Yanockowe urodziny 23 listopada. Zdrowie Yanocka! 🙂

P.S.2. Zaś drugie z tyk świąt to urodziny Borsuckowe 25 listopada. Zdrowie Borsucka! 🙂

* Cemu „mehr Licht”? No a jaki był języki urzędowy kraju, pod ftórego zaborem nojdowała sie ziemia gorlicko w casak pona Łukasiewicza?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 85

Dodaj komentarz »
 1. Światło – to życie, a wiec kura pani Małgorzaty dowodzi tego, ze żyła w świetle jupiterów i to one tak kurę naświetliły, że dopiero po obdarciu z piór wyszło na jaw, ze oto zrodziła się nowa genetycznie rozświetlona kura gorlicka. I może tak, jak myśli Owczarek, ten kto to wymyślił otrzyma wkrótce Nagrodę Nobla za totalną ekologię )) Bo przecież taka kura w ciągu dnia pozjada sobie przeróżne robaki, a wieczorami będzie przetwarzała tę żywność w światło )) Wynalazcy do dzieła )))

 2. Tak sobie jeszcze pomyślałem, że jeżeli na łożu śmierci Goethe wołał „więcej światła” to może zdarzyć się tzw. pesymistyczna wersja Owczarka (( Że dopiero obdarta z swojej okrywy kura, zacznie świecić ((( gdyż za życia będzie zbierała energię do wytworzenia światła.

 3. @Wawrzek

  „…ten kto to wymyślił otrzyma wkrótce Nagrodę Nobla za totalną ekologię ”

  Najpierw to trzeba podejść do tego kuraka z licznikiem Geigera w ręku.
  „Mehr Licht” może oślepić.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. 1.Nie wszystko złoto co się świeci – może być kura 😉
  2. Była to kura modelka , która chodziła w światłach reflektorów – i tak jej zostało 😉
  3. Kura ta świeciła swoimi kurzymi cnotami 🙂
  4. Świeciła bo chciała być dobrze widziana – szczególnie poza terenem zabudowanym

 6. @zbysek
  3. Kura ta świeciła swoimi kurzymi cnotami

  Znaczy się gołą d…? 🙂

 7. A ja jestem ciekawy, czy Owcarek po wyskubaniu jego kudłów nie będzie świecił?!

 8. Oj Kissa, Chcesz zadręczyć Owczarka?
  Owczarek świeci przykładem, a za niektórych ceprów nawet oczami.
  Osoby Jaśnie Oświecone z kolei świecą z definicji .Chłopak pali się do dziewczyny, a dziewczyna może palić się ze wstydu. Nawet złodziej z gorejącą czapką może być jakąś formą latarni.

 9. @Witoldecek
  9 listopada o godz. 19:19
  To Ty Witoldecek nie znasz sposobu bezbolesnego wyrwania włosów?! Pamiętam, że jeszcze w podstawówce zakładałem się z kolegami że nic nie poczuje gdy wyrwę mu włos z głowy. Oczywiście zakładał się chętnie, a a waliłem go pięścią w głowę jedną ręką, a drugą wyrywałem jednocześnie włos z głowy. Wiedziałem już wtedy, że człowiek nie jest w stanie jednocześnie odczuwać dwóch bólów. Jeśli więc ktoś będzie walił pięścią Owcarka, to nie poczuje gdy będzie mu się wyrywać sierść! I jeszcze może będzie szansa przytulić granta na badania naukowe dotyczące znieczulania psów!

 10. Kissa: Piszesz: „Jeśli więc ktoś będzie walił pięścią Owcarka, to nie poczuje gdy będzie mu się wyrywać sierść!”
  Wydaje mi się, że zanim opuścisz swoją pięść na owczarkowy łeb, będziesz miał tą rękę pogryzioną i to solidnie ((
  Nie miałeś chyba psa, więc nie wiesz, że psy mają dodatkowy zmysł zagrażającego niebezpieczeństwa i instynkt psa nie zawodzi, bo wyczuwa podświadomie intencje agresora i albo ucieka albo adrenalina zaczyna w nim buzować i finał jest do przewidzenia (((

 11. Do Wawrzecka
  „Tak sobie jeszcze pomyślałem, że jeżeli na łożu śmierci Goethe wołał ‚więcej światła’ to może zdarzyć się tzw. pesymistyczna wersja Owczarka”
  A mi, Wawrzecku, z tym ponem Goethem jesce cosi inksego przysło do głowy. Moze on juz sie z takom świetlistom kurom zetknął? I kie wołoł „Więcej światła”, to wcale nie chodziło mu o światło jako takie, ino po prostu mioł ochote na rosół z kury? 🙂

  Do Witoldecka
  „Najpierw to trzeba podejść do tego kuraka z licznikiem Geigera w ręku.”
  No i jeśli ten licnik pona Geigera wykaze zbyt duze promieniowanie – to jako oświetlenie kura racej sie nie przydo. Ale moze za to przydo sie w rentgenologii? 🙂

  Do Zbysecka
  „Świeciła bo chciała być dobrze widziana – szczególnie poza terenem zabudowanym”
  Jeśli tak – to słusnie, ze świeciła. Bo przecie skoro była poza terenem zabudowanym, to znacy, ze wolno juz jej było pędzić z prędkościom więksom niz 50 kilometrów na godzine 🙂

  Do Tubylecka
  „A ja jestem ciekawy, czy Owcarek po wyskubaniu jego kudłów nie będzie świecił?!”
  Taki corny charakter jako jo? Nie sądze. Cerń przecie pochłanio światło. A cerń charakteru w scególności 🙂

 12. Dzień dobry…
  ktoś tu Owczarka chce oskubać?!
  Nie radzę…

 13. Kurza tfaż! A moze te kury gorlickie siem troske wkurzyły? Chcom świecić na przekór innymu ..drobiowi? Moze chcom Łorła Białygo ciutek sprowokować co by se przejrzoł to co w zagrodzie siem dzieje.Indyki się zanadto rozindycyły,a gynsi zgęgały?.
  A moze to znak..?
  Mehr Licht!>? …Goethe Wofganguś rosołek z kostki Knorra moze dostać..ino ze to nie po góralsku. Moze to kury chcą zaprotestować..? Gazdo ! widzis z chmur cym nos karmiom..jak majom być zdrowe jaja jak nogi świecom? Fcecie cepry..późni rymanentu w Biedronkach i Lidlach? To ino hipoteza..
  Ale moze jezd jescek inno…Zum Beispiel jak godoł Goethe..Wojskowe Laboratorium próbowało broni elektromagnetycna testować i inne badania cynić na ptasim rodzie.
  …a..a po kryjomu jus jakisi major magister pise pracem habilitacyjnom??
  ,,Wpływ promieniowania gamma na potencję koguta bieszczadzkiego”
  abo…,,Wpływ spozycia drobiu na poziom bójek na wsi rzeszowskiej”
  Sprawa rozwojowa w świetle łostatnich tragedii …w Polsce. Niewesoło chocia jakby mniej mrocnie.
  Ciekawy..m co z innym drobiem…?

 14. „Ale moze za to przydo sie w rentgenologii? ”

  Znaczy się, miała baba koguta… i założyła gabinet z rentgenem na wsi, hau 🙂

  Przychodzi baba do lekarza z kurą…
  Ma ktoś ciąg dalszy ?

 15. Ta wersja pesymistyczna – że kurczaki ciężko pracowały w kopalni uranu i dlatego świecą, szczęśliwie, nie zachodzi. Kopalnia taka była nad Wisłą, a ściślej – w okolicy Odry, a jeszcze dokładniej – koło Kowar ( tu też działał mehr Lichtza dawniejszych czasów), ale już dawno jest zamknięta. A kurczak gorlicki, czyli niekowarski. Czyli żadna pesymistyczna wersja nie zachodzi.
  Wersja z robaczkami świętojańskimi – może i zachodzi, ale fakt: o pesymizmie robaczków nic nam nie wiadomo, więc nie może być źle.
  A w ogóle to musi być dobrze, bo przecież od Helu po Rysy rządzi Dobra Zmiana. A już najbardziej w Gorlicach i okolicach, tam to prawie każdy jest za Dobrą Zmianą. Jak rządzi – Jest Dobrze, kurczak też ma się dobrze i dlatego dobrze świeci i od tego cieszą się dzieci. Jak króliki.

  Może tej pani Małgorzacie z Gorlic kurczak zaświecił dlatego, że świeć panie nad jego duszą, co by dowodziło, że kurczak ma duszę. Jak kurczak ma duszę, to w Polsce żyje nie 38 milionów dusz, ale jakieś 50. W wigilię się przekonamy, że nie tylko kurczak ma duszę, ale na pewno też chomik, świnka morska i karp. Oraz robaczek świętojański. Bo w sprawie owczarka to wiemy, że ma duszę większą niż człowiek. Dlatego owczarka kochamy i się od niego uczymy.
  No a skoro i chomik i karp i robaczek świętojański, to w Polsce tyle dusz mamy, żeśmy mocarstwo światowe i chyba już całą Amerykę pod względem dusz przegoniliśmy i szybko się zbliżamy do Indii.

  Ta wersja optymistyczna jest jednak tak optymistyczna, że może zaszkodzić pani Małgorzacie z Gorlic której kurczak zaświecił, co owczarek od razu zauważył: elektrownie mogą przestać być optymistyczne i do kurników dostać pretensji, że światła z elektrowni już nie trzeba. A przecież fundamentem Dobrej Zmiany jest węgiel kamienny jako Polskie Dobro Narodowe. No i z węgla prąd. Innego źródła energii dla prądu my w Polsce nie chcemy. Nawet wiatraków – to wynalazek luterański, czyli obcy naszej Tradycji.
  To jak prądu z węgla nie będzie już trzeba, bo się za pomocą kurczaka oświetlimy, to co będzie? Koniec Dobrej Zmiany?
  Nieeee – jeszcze się taki nie urodził, co by Dobrej Zmianie zaszkodził

 16. Tanaka…kto wie cy w w tym felietonie nie pobrzmiewa frasunek . Ceny prądu w górę pójdą….i co wtedy? Świecące udka..? A może hymn z UNII..Z ODY DO RADOŚCI?
  ,,Jasność twoja wszystko zaćmi złączy co rozłaczył los
  Wszyscy ludzie bedą braćmi gdy się twój odezwie głos”.

  Póki co warto się zastanowić co jeszcze może świecić? Świecą czasem oczy z różnych powodów..mówi sie czasem o świeceniu zębami..czasem swieca pustki.. w przestrzeni.. no isa takie niecenzuralne przysłowia o psich genitaliach..
  W tym kontekście ..czy świetle.. świecące kurzęcze[ kargulizm] elementa…to nadzieja na jasność.

 17. volter
  12 listopada o godz. 12:25 185651

  Tak jest, przy czym kurze udka muszą świecić słusznie. wtedy będzie dobrze. I jasność będzie tania.
  Bo jakby świeciły niesłusznie, to będzie tak: ludzie będą sobie z kurczaka świecić, ale ceny prądu z węgla i tak pójdą w górę. A kurczakiem świecącym się pendolino bez pudła nie napędzi, tylko węglem. A do węgla każdy baca, bacowa, juhas, juhaski oraz wszelkie cepry po 50 złotych za tonę dziś już dopłacają. Dopłacą dużo więcej, jak po domach kury będą świecić. Żeby było dobrze. Bo dobrze ma być. I po prawdzie – już jest.

 18. Może być tyz nie ujawniony wątek ,,cudowny”.Nader słuszny…Na czasie..Sie okaże!
  To już taki los ..tych dopłacających….tylko kto bierze te dopłaty i skąd.Kto bedzie dopłacał do gazu,do pradu ..i kto winien? Dobrze ze nikt nie dopłaca do świecenia udek.
  Kto dopłaca do pomników? Dlaczego nie ma pomnika pani Genowefy Pigwy?..do którego bym się chętnie dorzucił.

 19. Witoldecek…Przychodzi baba na wsi do doktora z kurą…a doktur cłek ucony pyta baby
  -Babo co z ta kurą? Baba czując dziwny zapach w gabinecie mówi ostro:.. cura te ipsum?
  Dochtór przeciera łocy i pyto cemu zaroz do gipsu?..jo myślem do rosołu?! Babo..!

 20. Do Alecki
  „ktoś tu Owczarka chce oskubać?!
  Nie radzę”
  Jeśli jo z kolei miołbyk doradzić skubanie kogosi – to Felka znad młaki. To mogłoby być barzo dochodowe przedsięwzięcie 🙂

  Do Volterecka
  „Wojskowe Laboratorium próbowało broni elektromagnetycna testować i inne badania cynić na ptasim rodzie.”
  Znacy sie myślis, Volterecku, ze wiadomy pon minister planowoł stworzenie WOD – Wojsk Obrony Drobiowej?
  „Kto dopłaca do pomników? Dlaczego nie ma pomnika pani Genowefy Pigwy?..do którego bym się chętnie dorzucił.”
  Cierpliwości, Volterecku. Najpierw musi powstać pomnik Prezydenta Tysiąclecia Poległego Bohaterskom Śmierzciom Wskutek Zamachu Dokonanego Z Winy Tuska. Potem ten pomnik, nicym pomnik pona Dzierżyńskiego we Warsiawie, zostonie usunięty. No ale ze natura nie znosi prózni i na miejscu usuniętego pomnika musi powstać jakisi nowy (tak jak na miejscu pona Dzierżyńskiego stanął pon Słowacki), to tym nowym moze być właśnie pikny pomnik Genowefy Pigwy 🙂

  Do Witoldecka
  „Przychodzi baba do lekarza z kurą…
  Ma ktoś ciąg dalszy ?”
  Jak widać – Volterecek mo. Jo sam natomiast… jeśli przychodzi to nimom. Natomiast kieby przypłynęła, to moze mom. Przypływo baba do doktora z kurom. Doktór sie pyto: Co pani jest? A ona na to: Kurka wodna! 🙂

  Do Tanakecka
  „To jak prądu z węgla nie będzie już trzeba, bo się za pomocą kurczaka oświetlimy, to co będzie? Koniec Dobrej Zmiany?”
  Na mój dusiu! To całkiem mozliwe, Tanakecku. Bo jak teroz pozirom na załącone do artykułu zdjęcia tego świecącego kurcoka, to jo widze, ze on świeci sie… tak jakby – na niebiesko! A więc w kolorak flagi UE. Zachodzi zatem podejrzenie, ze ten kurcok w kuchni poni Małgorzaty to jest totalnie opozycyjny kurcok gorsego sortu 🙂

 21. Łowcarecku ..To siem dowiemy bo nigdy nie wiadomo co pod sukniom sie kryje. Trza nom flegmy tej angielskiej. Prawda coraz blizej. W Anglii maja ponoc takie przyzwycajenie ze musa kilka razy sline przełknąć zanim powiedzom.
  -Przikład.. Lord Simpson siedząc w klubie i cytając New Targ Daily został zaapytany przez siedzacego obok sir Baskervillea.. Czy zauwazył pan jak ubrana była lady von Paulus.?.lord popatrzył znad dymu cygara i odrzekł Crista von Paulus powinna najpierw to wyprasować…cokolwiek to było!. Flegma objawiła sie tym że ta pani weszła całkiem goła.
  Reakcja publicnośi godna pochwały..nieznana nad Wisłą.
  ..abo bardzo rzadko..
  Ps.. Nazwisko von Paulus historycnie skompromitowane..innych skojarzeń nie polecam.

 22. @Tanaka:
  Kurczaki do Doliny Białego w Tatrach miałyby bliżej, po ten uran.
  Ale tak sobie myślę, że jak się z tym kryły przed właścicielem fermy, to my tej kopalni tym bardziej nie znajdziemy…

 23. Jeśli już w grę weszły podejrzenia udek kurzych o promieniotwórczość, to przypominam ze tzw. biały fosfor świecący w ciemnościach odkrył niemiecki alchemik poszukujący eliksiru życia w ten sposób, że odparowywał urynę. Może więc opisywane kurze uda nie świecą z powodu promieniotwórczego uranu, tylko skutek zastosowania poczciwej uryny! Zastrzegam, że to nie może być wina kury, bo ludowe przysłowie jako coś niemożliwego daje przykład: Będzie, jak się kura zejszczy!

 24. @volter

  Wespół w zespół

  Przychodzi baba do lekarza z kurą i rozbiera się do rosołu. 🙂

 25. Do Volterecka
  „Prawda coraz blizej.”
  Bajuści! Jesteśmy jej coroz blizej! Nicym pon Achilles będący coroz blizej zółwia, ftórego goni. Ftosi u nas najwyraźniej wziął se do serca te pikne paradoksy pona Zenka 🙂

  Do Pakecka
  „Ale tak sobie myślę, że jak się z tym kryły przed właścicielem fermy, to my tej kopalni tym bardziej nie znajdziemy…”
  Hamerykanom pod tym względem łatwiej. Bo tamok som rózni ludzie, na ftóryk godo sie: chicken 🙂

  Do Kissecka
  „Jeśli już w grę weszły podejrzenia udek kurzych o promieniotwórczość, to przypominam ze tzw. biały fosfor świecący w ciemnościach odkrył niemiecki alchemik poszukujący eliksiru życia w ten sposób, że odparowywał urynę”
  Ale jak to? Cy to mo oznacać, ze ten rodzaj piwa, ftóry pogardliwie nazywo sie sikacem, to tak na dobrom sprawe jest… eliksir zycia? Eliksir, ftórego właściwości nifto nie zno, bo nifto nie fce go pić? 🙂

  Do Witoldecka
  „Przychodzi baba do lekarza z kurą i rozbiera się do rosołu.”
  Jak jajko pona Kolumba! Tak proste, ze jaz straśnie trudno było na to wpaść 🙂

 26. @owczarek

  Wespoół w zespół

  Przychodzi baba do lekarza z kurą, kurka wodna! 🙂

 27. PAK4
  13 listopada o godz. 14:28 185658

  Kopalnię uranu da się znaleźć. Trzeba tylko nastawić ucha. Jak będzie słychać: uraaaaaa…!!! To znaczy, że to tam.

 28. @Tanaka
  14 listopada o godz. 10:04
  „Kopalnię uranu da się znaleźć. Trzeba tylko nastawić ucha. Jak będzie słychać: uraaaaaa…!!! To znaczy, że to tam.” Niekoniecznie. okrzyk urraaaa! może oznaczać, ze ojciec Huckelberry Finna znów ukradł kurę. jak wiadomo kierował się on zasadę, że jeśli gdzieś można ukraść kurę, to należy to zrobić, bo gdyby nawet nie była akurat potrzebna, to zawsze można ją komuś dać i ktoś będzie wdzięczny.

 29. Nie wiem czy wiecie, ale w tym roku podręczniki do nauki religii w szkołach podstawowych mają zmieniony tytuł. Zamiast dawnego : „Wierzę w Boga” mają nowy: „Wierzę w KOŚCIÓŁ!” (podkreślenie moje)

 30. A na Uranie to tylko uran i uran. 🙂

 31. @Witoldecek
  14 listopada o godz. 12:04
  A w Spychowie jURANd napisał operę tURANdot!

 32. U! RANy!

 33. @Witoldecek
  14 listopada o godz. 14:07
  U! RANy boskie!

 34. KISSA..to co piszesz ..to jakby kontynuacja Credo ..Tam chyba na 3 miejscu jest wymieniony Kościół Powszechny..
  Widać więc ze problem zatocył koło. Kurcak ŚwieĆ Panie nad jego dusą…zacął świecić wskutek gorliwości religijnej..abo kulinarnej.
  .Myśloł kogut ło niedzieli..a w sobote łab ucieli.
  Bydzie rosół ..abo pieceń..juz ptaszysko nie uciece.
  Cy w potrawce cy w rosole..znajdzie ścierwo sie na stole
  cy w risotto z scyptą curry niech nam długo zyją kury.
  Uradują sie w Senacie..polskie kury swiecą bracie..
  Nie potrzebne w Marszu race. przecie kura swieci gdace?!
  I NIE WOŁA W KURZEJ BUCIE..SKOCZ NA OGON MI KOGUCIE!

 35. Zenonowy przykład o Achillesie i żółwiu przyczynił się wspaniale do odkrycia liczby Pi )) która też ma nieskończoną ilość cyfr po przecinku (( a wiec tak do końca nigdy nie poznamy tej liczby ((

 36. @volter
  14 listopada o godz. 15:02
  Jedna kura drugiej kurze pokazała jajko duże.
  A miała to jajko niczym jaka gąska,
  Więc też poleciała do samego Śląska.
  Ominęła Śląsko, leci na Podhale
  Stwierdzić co na hali świeci tak wspaniale.
  A to świecił Volter o błyszczącej twarzy,
  Co się w sieć podłączył i poezje smażył!

 37. @Wawrzek
  14 listopada o godz. 15:04
  Gdybyś Wawrzku jako prawdziwy Polak – katolik odrzucił błędne liczby arabskiego Mahometa, to wiedziałbyś że liczba Pi jest liczbą skończoną i wynosi 3 i 1/7! To oznacza, że trzeba się trzy razy zastanowić czy koniecznie trzeba jeden dzień na siedem pracować! Katabasy ściśle tego przestrzegają!

 38. @Kissa
  U! RANy boskie!

  Nie spodziewałem się, że nawet podczas niewinnej gry w słówka spotkam się z żądaniem „My chcemy Boga”

 39. Kurza leci dziś ballada,kot Prezesa drapie biurko..
  Kocia gęba sie juz sie krzywi, leć Beatka moja córko
  kota trzeba nam pożywić.
  Antoś w antyszambrach czeka z namaszczeniem dzierży pudło
  Nie ma Polska na co czekać oto mocy nowej źródło.!
  Grill pracuje dziś od rana,z Gorlic jadą eszelony..
  Wykrzykujmy Eureka, towar czysty poswięcony.

  Dalsza współpraca wskazana….wespół

 40. Kissa
  Piszesz, ze należy odrzucić cyfry arabskie(( a Arabowie „dali nam” ZERO; a czy wiesz, jaki kłopot zrobiłby się w szkołach i w urzędach ))) Wyobraź sobie te ceny w sklepach, „C – deko mięsa i cena XXVIII zł. ) albo czas: Mam teraz XVIII godzinę – XLIX minut i XXXIII sekundy )))
  albo mnożenie: V x V = XXV lub CXXIII x CXXIII = XVMCXXIX )) Kto dzisiaj zna się na cyfrach rzymskich. Możemy ewentualnie wrócić do babilońskich obliczeń, tylko że oni znali cyfry od 1 – 9 i wszelkie związane z tym kombinacje (((

  Co do baby z kurą przyszłą mi taka myśl: Przychodzi baba do lekarza z kurą a lekarz też – kura domowa.

 41. @volter
  Chociaż każda z nas jest młoda
  To ją starą kurą zwą, kurą zwą!
  Świecą nam się uda oba
  A głos mamy tak jak dzwon!
  Grzędo, nasza grzędo Wiernie będziem ciebie strzec.
  Mamy rozkaz cię utrzymać
  alb w garnku spokojnie lec! Albo w garnku, z honorem lec, z honorem lec!

 42. @Wawrzek
  14 listopada o godz. 18:56
  Ale zastosowanie liczb rzymskich nadałoby nowy sens matematyce i innym naukom ścisłym! Wszyscy profesorowie od belfra do docenta mogliby wyrzucić swoje dyplomy i musieliby uczyć się od nowa. A prawdę mówiąc stosowanie ułamków zwykłych, (oczywiście przy cyfrach arabskich) doskonale zdaje egzamin w praktyce technicznej w USA. Każdy fachowiec widzi oczami duszy wymiar 1/4, czy 3/32, albo 15/64 cala, zamiast ułamkowych wartości w milimetrach.

 43. Jeśli już jesteśmy przy temacie świecenia, to nie mogę się doczekać kiedy osoby światlejsze ode mnie poruszą temat oświaty, a szczególnie kagańca oświaty. Wszyscy zgodzimy się że oświata poszerza horyzonty, zwiększa fantazję, i wyobraźnie o powiększeniu zakresu wiedzy nie wspominając. A jednak oświata ma również złe strony w postaci kagańca. Dosłownego kagańca zakładanego ludziom oświeconym, a nie kagańca jako określenia źródła światła. Jeśli nie wierzycie, to spróbujcie w gronie oświeconych znajomych wspomnieć o perpetuum mobile. Wyśmieją Was pod gwarancją, choć każdy z nas może wyjść w nocy przed dom i na własne oczy zobaczyć poruszający się wiecznie bez dostawy energii z zewnątrz Wszechświat. Pewien młody uczony stwierdzi w XVIII wieku, że meteory spadają z nieba, Przewodniczący francuskiej Akademii Nauk, odkrywca tlenu – Lavoisier natychmiast założył mu kaganiec oświaty i wyśmiał tak skutecznie, że młody uczony przestał się liczyć w świecie nauki. Lavoisier stwierdził, że twierdzenie młodego naukowca to bzdura, bo wszyscy wiedzą iż w niebie nie ma kamieni. Uczmy się więc, ale nie pozwólmy sobie założyć na mózgi kagańca oświaty. Czego sobie i wszystkim życzę!

 44. Kurde flack KISSA.. mnie ucyli ze jest abo beł kiejsi kaganek łoświaty.! Tyn kaganek nieftórym zanadto dymieł i go gasieli.Lepso świecka..moze? Niefturzy tak mnie sarpali za włosy kiem po kryjomu cytoł Władysława Witwickiego..kiem sie ucył psychologii. Inny pogląd na łoświatę mo u nos Józek Śliwka co pise książki nocą a inny troskę ma krąg jego cytelników.Łący ich jednak wspólne zdanie ze dzieło musi mieć..jakby trochę voltów..powodujacych napięcie..! ..u cytelnika.
  Zdradzem ci drogi Kissa co moja ksywa VOLTER ..to dla tych juhasów ni mo nic z Rewolucja Francuską ..ani ,,Traktatem o Tolerancji”..Jo im kiedyś ino takem pedzioł ze ni mogem bo za duzo VOLTÓW. I tak juz zostało.. Kiej sie dowiedzioł probosc o moim przeźwisku..cynił znak wiadomy.
  Tera Hurtownie Blachy mają ruch w interesie okropnisty…Zamówienia na nowe szyldy ulic placów podniesły ceny blachy i lakierów! Tuwim,Lechoń,Brzechwa,Boy,Konopnicka, Curie Maryska,i inne bardy spod gwiazdy ciemnej lub pięcioramiennej…przestaną ściemniać światło Najjaśniejszej.!!
  Sanacyjne casy uzdrawiające gazdowanie przedwojenne….takie beły ze Witwickiego wydali po francusku w Paryżu…z cytania nalezało sie spowiadać..kilkakrotnie…tak jak teraz z wymawiania naźwiska Tusk.
  Świecące kurze udka to przestroga! Gazdowie!..Juhasy! ..jak nie przetrzecie wzroku..świecić będzie wam ino….kurze ścierwo!

 45. @volter
  15 listopada o godz. 8:12
  No i wyszedł Ci Volterze z kagańca brak obycia z prądem elektrycznym! Bo to nie volty są niebezpieczne dla życia i zdrowia, tylko ampery. Gdybyś przyjął nick Amper Gold, to premierzy uciekaliby przed Tobą do Brukseli! A wracając do kagańca, to szczególnie Owcarek powinien unikać oświaty jak ognia. Przecież on ma jedyną możliwość wyrażenia swej opinii na tematy naukowe przy pomocy kłów. Jeśli więc oświata założy Mu kaganiec, to będzie niemy jak człowiek końca wieku!

 46. Kissa
  14 listopada o godz. 11:30 185664

  Tak jest: w kopalni uranu pracował Marian Bąbel, ale tak go napromieniowało, że zaczął świecić, przez co został Finnem, a nawet ojcem Huckleberry’ego, co jest sporym osiągnięciem.
  Musiał się z tego wziąć pojęcie „oświata”.

 47. @ Tanaka
  Z tą oświatą to było tak: Wynalazły ją we trzech, stary Finn, Kopernik i taki jeden Einstein. Pierwszy zaczął Kopernik coś mamrotać że Ziemia się kręci, a Słońce stoi i wszystkie się z niego śmiały dopóki stary Finn nie udowodnił tego empirycznie. Skręcił kiedyś komuś galonową kamionkę z księżycówką, napił się uczciwie i dostrzegł że Ziemia naprawdę się kręci! „To jest oś świata! To jest oś świata!” krzyczał stary Finn i tańczył radośnie. Usłyszał to Kopernik, pociągnął głębszego z kamionki i dawaj wrzeszczeć: „Moja teoria jest prawdziwa! Ziemia naprawdę się kręci! Jutro z rana dzwonię do papieża, żeby poprawił błędy w Piśmie Świętym!”. A stary Einstein zobaczył że gorzała się kończy i tez chciał się napić, więc nadstawił musztardówkę i oświadczył, że to wszystko jest względne co się kreci, byleby interes się kręcił i gdy też napił się godziwie, to szybko wynalazł czwarty wymiar, żeby mieli więcej czasu na rozwój nauki i oświaty. Bo od tego czasu na pamiątkę galona księżycówki który okazał się osią świata, nazwali to zjawisko oświatą. I wielu ludzi zapragnęło oświaty, więc zostali abstynentami niepraktykującymi i dalej oświecali się jak i czym mogli…

 48. Dzisiok Giewont na głowie ma z chmur koronę w stylu rokoko
  batem furman koniki gna…na Morskie Oko.
  Pszidzie ku nom Szyszkego straż,by siem zająć góralskim światym
  Chocia swiat ten jest ino nasz z królewskim rabatem…
  Som dwa światy a może więcy…ale w kazdym monety dzwonią..
  A..ludziska rwą złote zęby..słoniom psom..i koniom.
  Som dwa światy a nawet więcy,patrz panicko ku halom i groniom!
  Requiem grają na trwogę dzwoniom.
  HAU..!

 49. @volter
  15 listopada o godz. 14:18
  A czy to prawda Volterku, że nazwę Giewont wymyślili górale z Wzgórz Golan? Jakiś ceper pytał górala o nazwę tej tam góry,a chamski góral wygonił go w jidisz: „Giej wont ty ceprze!” i stąd nazwa Giewont podobno…

 50. KISSA..Nie wiadomo..na pewno.!Jidysz..? To przecie 90% niemiecki..a w polskiem tyz wiele niemieckiego. Geh-wand..? Górale ze wzgórz Golan wiele rzecy wymysleli i nas minister Antek kupuje u nik głowice do rakiet..i inne golańskie ciupaski do uzbrojenia pospolitego rusenia. Poguglujes se i Wikipedia ci powie lepi nis cadyk z Lezasjska.
  Cepry wszyćko potrafiom na polski przerobić . Downijsy przebój s takim lllalala..
  ,, Spidy Gonzales bier czopke i do domu wal” brzmiało w polskich tawernach na Wybźerzu..ale i w Koluszkach za kioskiem. A polskie dłuto wg.niemieckiego to,, ,,sztamajza.” od Stamm…pień i eisen..żelazo.Słowotwórstwo to ciekawo nauka. Wnasy wiosce jedna rodzina miała ksywe Salapa. Po kilku latach wysło skąd.Pradziadek wyjechoł za chlebem do Hameryki..Kupieł dzieciom troche gruntu ale córka Maryska pyskato diabelnie dziadkowi zyc nie dała .Dziadek powtarzoł to co jego pracodawca w New Yorku.. Shall Up! Shall up… a po góralsku ,,sialap”.. To tak jak poslanka pedziała w Sejmie stull pysk..!
  Salapy były na wsi bogate ..ho ho hoo..! Jak sli bez wieś to tak trochę jak ten nas minister co tak śkła przeciero w łokularach i teczką zmiata tak szeroko. ze sie prasa i ekipy tv cofać musą.
  Giewont wszycko przetrzymo…nawet jjidysz.

 51. Qvolter
  15 listopada o godz. 17:48
  Jak by nie patrzeć, to krzyż na Giewoncie przypomina że zawisł na nim Żyd – Jezus Chrystus…

 52. O tak..Żyd z krwi i kości i z rodowodu. Aczkolwiek nie wszyscy to akceptują i kto wie czy sprawy nie przekaża do IPN.
  Wyklęci nie mogą nie spełniać oczekiwań poprawności.

 53. @volter:
  IPN już dawno powinien zająć się rehabilitacją Apostoła Wyklętego, czyli Judasza opluwanego od 2000 lat! Judasz niesłusznie okrzyknięty zdrajcą i sprzedawczykiem najbardziej wierzył w boskość Jezusa i jednocześnie był największym patriotą wśród apostołów niczym jaki Kukliński! Bez udziału Judasza nie byłoby zbawienia świata i do dziś tarzalibyśmy się w grzechu pierworodnym. Wiara Judasza była tak głęboka, że nie tylko nie uciekł przez Rzymianami jak inni apostołowie i nie wyparł się Jezusa, ale odwrotnie – zdradził Rzymianom miejsce Jego pobytu będąc przekonany, że Jezus swa boską mocą unicestwi rzymskich okupantów i przywróci niepodległość Izraela. A 30 srebrników wziął aby uprawdopodobnić swą niby zdradę i sfinansować Ostatnią Wieczerzę, co dowodzi jego zmysłu do biznesu. Współcześnie mamy przykład judaszowskiej działalności Macierewicza, który wierząc w niezwyciężoność Amerykanów szczuje ich na Rosję i ma nadzieję, że po pokonaniu Rosjan zostanie ich wicekrólem. Chciałbym dożyć chwili, gdy Judasz zostanie patronem donosicieli i kapusiów i ustanowiony będzie medal Judasza dla zdrajców…

 54. No poruszyłeś wiele materii trudnej i kontrowersyjnej. Dramat Judasza i jego zdrady bardzo nośny.Powierzono mu nadzór nad kasą ,ale podobno trochę podbierał.Gdzieś tam napisano ze nie był uczciwy,.Zdrada to stare narzędzie polityki…i religii.Nielojalność jest poczatkiem często do zdrady i uruchomienia czarnych mechanizmów za kulisami.Zdrugiej strony jest próbą dla tych co uwazająże są lojalni.Można tak zakładać jak wielu madrali ze stał twardo na ziemi i dosłownie wierzył w Mesjasza…Konfrontacja jednak wykazała ze Mesjasz miał inne plany.Judasz zwracając pieniadze do światyni zrozumiał!!.Ale jak to powiedzieli gracze.Zdrada jest nam potrzebna zdrajcy nie…! Ryzyko że znowu zdradzi..,,.a my przecie swięci i nietykalni.”.. To ryzyko nauczyło te kastę do tej roboty uzywać rekawiczek i innych narzędzi maskujących. Judasz sie powiesił…ale nie wszyscy Judasze mają sumienie i honor.Ich manipulanci …je dawno sprzedali..za dudki i za waaadzę! Stad ten bezdenny cynizm.

 55. @volter
  I dlatego wymachuje się sztandarami z hasłem Bóg Honor i Ojczyzna, ale o sumieniu cisza! Sumienie przeszkadza w życiu dzisiejszym twardzielom, którzy bez zastanowienia obrabują dziecko, chorego, czy staruszka, i bez żadnej przykrości wlezą w odbyt silniejszemu od siebie, jeśli to się opłaca!

 56. Kissa
  Masz rację ze bez udziału Judasza nie byłoby Zbawienia, ale nie odpowiada mi teza że, „gdy Judasz zostanie patronem donosicieli i kapusiów i ustanowiony będzie medal Judasza dla zdrajców…” A skąd my wiemy jak wtedy było ?? Może Apostołowie byli zazdrośni ?? To ze coś napisano, nie musi być prawdą do końca. Na pierwszym Synodzie cesarz Konstantyn i ówcześni biskupi ustalili pewien kanon Pisma, który wtedy im odpowiadał. A skąd mamy pewność, ze niczego nie dopisano ?? Według Pisma to Jezus „zmobilizował’ Judasza do działania mówiąc: „Co masz czynić, czyń prędzej”. Przecież, gdyby Apostołowie wiedzieli, co ma uczynić Judasz, miecz Piotra spadłby błyskawicznie na głowę nieszczęśnika. Tak miało być!

 57. Kissa
  „twardzielom, którzy bez zastanowienia obrabują dziecko, chorego, czy staruszka, i bez żadnej przykrości wlezą w odbyt silniejszemu od siebie, jeśli to się opłaca!” Tak było zawsze, wszędzie i od najdawniejszych czasów. Metody tylko uległy udoskonaleniu. I tak niestety już zostanie, chyba, ze przyleci jakaś kometa i „wyrówna”.

 58. @Wawrzek

  „ale nie odpowiada mi teza że, „gdy Judasz zostanie patronem donosicieli i kapusiów i ustanowiony będzie medal Judasza dla zdrajców…” . Nieważne, czy coś dopisano, czy było tak naprawdę, ale zauważ że Judasz jest w Kościele Katolickim chyba ważniejszą postacią od Jezusa! Na donosie, czyli spowiedzi dousznej opiera się cały Kościół, a 99% wiernych w swym życiu kieruje się naukami Judasza, a nie Chrystusa z najwyższymi hierarchami kościelnymi włącznie! Pranie brudnych pieniędzy jest czynem karalnym, dlaczego pranie brudnych sumień jest bezkarne? Przecież to bardziej szkodliwe społecznie…

 59. I w ten sposób ze świecących kurzych udek zeszliśmy na światłość wiekuistą, która niech nam świeci na wieki wieków amen! Ciekawe, czy Owcarek tolerancyjnie nie uzna tego za trollerancję?!

 60. KISSA nieźle..!Nieźle…!! Aby wyprać brudne sumienie..tyż trza płacić!

 61. @ volter
  ” Aby wyprać brudne sumienie..tyż trza płacić!”. No właśnie! Zamordujesz parę osób w celach rabunkowych, podzielisz się łupem ze spowiednikiem, o on Ci powie: „Grzechy twe zostały zmazane. Sumienie masz czyste, więc idź i rabuj dalej. Tylko uważaj, żeby Cię nie złapali!”. I sam Bóg ze swoim Sądem Ostatecznym nie ma nic do gadania, bo powiedziano w Piśmie: „Co odpuszczono na ziemi, będzie odpuszczone!”

 62. Kilka razy pisalam tu o dwoch hikerach z Polski na szlaku Appalachian Trail. Uzywam slowa “hikerzy” bo nie wiem jak to napisac po polsku. Jak wiecie w tym roku Maciej i Grzegorz ukonczyli szlak AT.

  Przed rozpoczeciem szlaku napisalam do hikerow ze chetnie im pomozemy podczas trasy. Po przeczytaniu i obejrzeniu informacji o trudnosciach jakie mieli rok temu na PCT chcielismy to jakos nadrobic. Nasza pomoc bylaby w formie paczek zywnosciowych wysylanych do urzedow poczty polozonych wzdluz trasy. Stamtad hikerzy odbieraliby paczki z jedzeniem.

  Najwieksza zaleta takiej metody jest to, ze hikerzy niosa w plecakach tylko tyle jedzenia ile potrzebuja do nastepnej poczty, czyli nastepnej paczki. Wszystkie paczki byly rozmiaru USPS large.

  Hikerzy byli bardzo wdzieczni za te oferte. Oszczedzilo im to duzo czasu i pieniedzy. Jedzenie, ktore im wysylalismy bylo wysokiej jakosci specjalnie produkowane wlasnie dla takiego celu. Mam na mysli firme Mountain House. Oprocz Mountain House do kazdej paczki wkladalismy dodatkowo inne przekaski, aby urozmaicic menu na ile to jest mozliwe. W ostatniej paczce dodatkowo wyslalismy monety upamietniajace trase AT: moneta ze stanu Maine, moneta z parku Shenandoah w stanie Virginia, moneta ze stanu Georgia i dodatkowo moneta ze stanu Washington.

  Fundusze na zawartowsc paczek i koszty przesylek zebralismy od rodziny i znajomych. Mieszkamy na terenach, gdzie spedzamy duzo czasu na szlakach i wiemy jak wazne jest odzywianie, kiedy wokol na odleglosc kilkunastu, czasami kilkudziesieciu mil nie ma zadnej cywilizacji.

  Po wyslaniu pierwszej paczki cos nam sie nie zgadzalo. Wyslalismy email, ze nie bedziemy kontynuowac wysylania paczek. Hikerzy odpowiedzieli, ze nie maja nikogo innego, kto moglby im pomoc. Pomyslelismy, ze nasze podejrzenia sa bledne. Przeprosilismy za nieporozumienie i dalej wysylalismy paczki do urzedow poczty wzdluz AT. Hikerzy rowniez mieli moj numer telefonu (cell phone) aby zadzwonic w naglej sytuacji.

  Kiedy Maciej i Grzegorz ukonczyli AT zlozylismy im gratulacje.

  AT nie jest trudnym szlakiem. Przede wszystkim, z krotkimi wyjatkami, prowadzi przez zabudowane tereny polozone blisko szlaku. Kazdy przy dobrym zdrowiu moze ukonczyc AT. W tym roku Dale Sanders, 82 letni hiker, ukonczyl AT idac w kierunku poludnie/polnoc.

  AT jest o tyle wazne, ze jest czescia tak zwanego Triple Crown: PCT, AT, CDT (Continental Divide Trail). Hikerzy ktorzy pokonaja kazdy z tych szlakow w okresie trzech lat (consecutive years) otrzymuja nagrode Triple Crown. Maciej i Grzegorz ukonczyli dotychczas rok po roku PCT i AT.

  Kilka dni po ukonczeniu AT Maciej i Grzegorz przyslali nam video z podziekowaniem za pomoc. Obejrzelismy to video i cos nam sie nie zgadzalo. Obejrzelismy ponownie, aby potwierdzic to, co zauwazylismy przy pierwszym obejrzeniu. Maciej i Grzegorz nie mowia prawdy. Nie chodzi o slowa, chodzi o “body language”. Sprawdzilismy kilka informacji dostepnych przez Internet. Okazalo sie ze Maciej i Grzegorz maja znajomych w stanie New York i spedzili tam troche czasu przed rozpoczeciem AT i po zakonczeniu szlaku, zanim wrocili do Polski. Przez caly czas uwazalismy na podstawie informacji, ktore otrzymywalismy od hikerow, ze nie znaja i nie maja nikogo w U.S. kto moglby im pomoc na szlaku.

  Nie wiem, czy osoby zamieszkale w NY state pomagaly im wysylajac paczki. Jesli tak, to bardzo dobrze. Przykro jest nam, ze przez caly czas Maciej i Grzegorz zapewniali nas, ze my jestesmy jedynym zrodlem paczek zywnosciowych. Uzywalam ten argument kiedy zbieralam fundusze na pokrycie kosztow zawartosci paczek i oplat za przesylki.

  Gdybysmy wiedzieli o innych dostawcach paczek nic bysmy nie zmienili z naszymi dostawami. Roznica bylaby taka, ze nie czulibysmy presji jako jedyni dostawcy paczek zywnosciowych. Jednak najwieksza roznica jest taka, ze nie bylibysmy oszukani.

  Kilka dni temu wyslalam email do hikerow piszac, ze wprowadzili nas w blad, ze tak sie nie robi i ze z tej przyczyny nie mozemy utrzymyac z nimi dalszych kontakow.

 63. Orca.. Lewandowski,Fabiański Szczęsny i kilku innych nabrani zostali w Internecie na biednego Wojtusia oczekujacego na pilny zabieg hirurgiczny. Wasze paczki to taki bzdecik..ale też boli.Tam poszło kilkaset tysięcy PLN.
  Ci nabrani już zeznawali przed sądem weWrocławiu.

 64. Q Orca
  Opisywana sprawa rzeczywiście jest przykra z punktu widzenia tradycyjnej etyki, moralności i uczciwości. Jednak pamiętać trzeba, że obecna moralność kieruje się tylko jednym względem: skutecznością w działaniu i osiąganiu maksymalnych zysków przy minimalnych nakładach. Jeśli jednak głębiej się zastanowić, to nie jest to wynalazek naszych czasów, lecz odwieczne postępowanie przedstawicieli cywilizacji chrześcijańskiej, którzy kierując się nie naukami Jezusa, ale naukami Judasza podbili praktycznie cały świat wszelkimi dostępnymi metodami nie zwracając uwagi na takie drobnostki jak uczciwość, honor, czy Dekalog.

 65. KISSA.. Dlatego spowiednicy za cholerę nie chca do nieba bo tamta lustracja jest Nieomylna.!
  Może rozwiązaniem byłoby wzorem Orc..ki wysłać stosowny Email że: ,,W związku licznymi i ewidentnymi nadużyciami przerywamy dalsze kontakty.
  z dopiskiem..
  Do wiadomości np: .Świety Piotr szef biura przepustek.
  ojciec Tadeusz Rydzyk.. Nadwizytator Redemptoris Piernicaris Toruniensis.
  kopii można sporządzić więcej.!

 66. Volter! Nie licz na to! Jako dowód przesyłam Ci legendę moldowską, która opisuje ceremonię wstępu do nieba i niezbędne cechy wpuszczanego:
  Legenda mołdowska

  Pewna bardzo pobożna, samotna ciotka wychowywała sierotę-siostrzeńca. Codziennie modliła się, aby wyrósł na porządnego człowieka, ale Bóg zrządził inaczej. Siostrzeniec gdy wyrósł stał się zakałą miasteczka. Pił, bił się i napastował dziewice. Próżno biedna ciotka-dewotka modliła się dniami i nocami o poprawę hultaja! Całe miasteczko odetchnęło więc z ulgą, kiedy wybuchła wojna i siostrzeniec został zmobilizowany, ale za wcześnie się cieszyli, bo siostrzeniec wypuszczany z rzadka na przepustki zachowywał się jeszcze gorzej i nie było w miasteczku młodszej kobiety, która uszłaby jego zapałom. W końcu pułk siostrzeńca wyruszył na front i w mieście zapanował spokój ku uldze ciotki-dewotki. Niedługo jednak biedactwo cieszyła się spokojem, bo po kilku tygodniach zmarła opatrzona wszelkimi możliwymi sakramentami. Nikt nie wątpił, że trafiła do nieba i tak się też stało. Ale nie było to takie proste, bo gdy ciotka-dewotka znalazła się pod niebiańskimi bramami okazało się, że cywili nie wpuszczają, bo do nieba czwórkami wchodzą żołnierze polegli na wojnie. Spotkała pod bramą sąsiada, który zmarł miesiąc wcześniej i który wyjaśnił jej, że obrońcy ojczyzny mają pierwszeństwo i nie wiadomo jak długo trzeba będzie czekać na wpuszczanie do nieba cywilów. Po kilku dniach oczekiwania usłyszeli głosy trąb i ku swemu zdumieniu zobaczyli pułk żołnierzy z ich miasteczka, który ze sztandarami i trąbami wkraczał do nieba. Wśród żołnierzy ciotka-dewotka zobaczyła swego siostrzeńca, który już-już miał wstąpić do nieba, gdy ujrzał ciotkę. I cóż tu ciocia robi – roześmiał się siostrzeniec – nie mogę przecież cię tu zostawić, bo tak pobożna osoba nie może czekać, gdy taki hultaj jak ja będzie radował się pobytem w niebie! Wskakuj na konia za mnie, okryję cię płaszczem i z pewnością się uda! Koledzy pomogli ciotce wsiąść na konia za siostrzeńcem i ruszyli. Ale kiedy mieli już przekroczyć bramy niebieskie, zagrzmiał głos świętego Piotra: Stój żołnierzu! kogo tam wieziesz na koniu za sobą?! A siostrzeniec odparł: To tylko dziwka pułkowa święty Piotrze! W porządku! – odparł święty Piotr – można wchodzić!
  To jest skrót legendy mołdowskiej bardzo pouczający dla pobożnych panienek!

 67. „Heaven goes by favor. If it went by merit, you would stay out and your dog would go in.”

  Mark Twain

 68. No..no ..Intrygujące.. Ale ty KISSA..MOŻESZ MIEC NIEODPUKANE przez spowiednika..
  ..Lepiej postaraj sie o porzadna aureolę z nadajnikiem. U nos tam niedaleko w ty wsi co Stoch mieszko jezd taki zdolny strugac.Z lipowego drewna wystrugo..pomaluje sprejem i bydzie jak złoto!.Nadajnik moze pomóc na bramie..jeden fax do Torunia i juz ślaban do góry. Welcome too Kissa!
  Jak nie..KISSA…BEDZIE NIE CIEKAWIE. Uni tam dopiero majom wariografy..
  Ech..moze marzić nas minister niejedyn.
  Kissa..a nie wies ty ka się podziewo Łowcarecek..? Myślem ze nie zaszkodził mu rogal świetomarciński..ani tyz ani tyz ..jakiś świetlisty brojler niedopiecony??.Brak tyz komunikatów co by go powołali do sił specjalnych.

 69. Volter:
  Ponieważ byłem dwa razy chrzczony, to mam większe znajomości wśród świętych i miewam wizję. W takiej jednej wizji zobaczyłem, że niebo i piekło to jest to samo miejsce! Sadyści i masochiści dobrani parami czują się tam jak w niebie. zadając sobie męki rozmaite wymyślone przez ludzi pobożnych. A to osławione niebo ma tylko jedyną przyjemność: Możność obserwowania męczonych grzeszników (szczególnie znajomych i rodzinę) siedząc wygodnie w fotelu, czy hamaku i sącząc chłodne drinki. Cierpiącymi wiekuiście grzesznikami są ludzie którzy wierzyli w rozgrzeszenia klechów. No i w niebie jest najlepszy z możliwych ustrojów, czyli totalitarna dyktatura Pana Boga, nie ma tam demokracji, którą wymyślili Niemcy aby upieprzyć samorządami życie Żydom w gettach. Nie ma opozycji, parlamentu, związków zawodowych i KOŚCIOŁA!

 70. @Orca:
  To prawda! W jednym parszywym kundlu znajdziesz więcej człowieczeństwa niż w pełnym kościele!

 71. Volter: Boję się, ze Owarek ugryzł nacjonalistę i się zatruł…

 72. Jestem, jestem 🙂

  A na nacjonalistów to jo przecie juz downo temu nolozłek antidotuma –
  mojom gaździne 🙂

  A moje nieobecności tutok na blogu wynikajom z tego, ze jo do laptopa moge zasiadać ino wte, kie ani baca, ani gaździna tego nie widzom. I casem muse ładnyk pare dni pockać, jaz trafi sie okazja. No ale mom nadzieje, ze za niedługo bede mógł piknie poodpowiadać syćkim, co ostatnio tutok do budy zaglądnęli. Bajako 🙂

 73. Kieby ugrys..to jus by beło w Kurswizji kilka felietonów i kilku ministrów zapowiadałoby energicne działanie.Ponadto w sieci taki redaktur co to przedkamera pije kawe i ma nieogolona gembusię wiedziołby pirsy…bo un z Zakopanego jezd.Wszyćko co w trawie piscy..abo ma zamiar pisceć un wie. Sława jego ogromniasto…ulubieniec wszyćkich,,superdedektyw prasowy,znawca orientu i Hameryki. Kapusciński mógby się cuć przedszkolakiem przi nim.! ,,,Wiec to po prostu niemożliwe!!!
  W youtubie juzby mdlały damy na dźwiek sensacyi wypowiadanej w ,,Komentarzu tygodnia”..a seksuolodzy mieliby kolejkę..i zgadkę : Kto tak łonacy? ze as sie gacie kurcą..?
  Łowcarek zdrowy i cały..W Kurozwękach spokój..w kurnikach tyz.

  Co do tego zdania Marka Tfajna…No ..Niefturym cworonogom by sie nalezało..!Przecie pies Pluto ,abo pies Cywil.. abo Huckelberry w porównaniu z Aolisem Hudalem to aniołki.https://pl.wikipedia.org/wiki/Alois_Hudal..
  Skóra na zadku kuńskim sie marscy z łobrzydzenia..i tyle.Kieby pies umioł cytać tagby sie wściekł ze brak antidotum.!

 74. @volter
  17 listopada o godz. 6:57 Ale Hudal był aniołkiem dla prześladowanych i zaszczutych esesmanów i gestapowców! I Bóg mu to wynagrodził, bo ponoć pomoc była suto opłacana… Na świecie zawsze jest równowaga. Jedni pomagali za ciężkie pieniądze Żydom, a drudzy hitlerowcom!

 75. No tak jak w ty frasce Jana Staudyngera..:

  Równowaga Nie Beła Zwichnieta
  Ponosąc Spódnicke Spuscała Łocenta!

  Dolary i złote zemby z Auschwitz..perły z Sobiboru i Majdanka uświetniły Splendor i Glorie
  Ecclesia Mater…
  Beła równowaga..i bydzie?!

 76. volter
  17 listopada o godz. 13:38
  No i widzisz volterku? Dobroć i miłosierdzie Pana są nieskończone! Nawet oświęcimskie złote zęby w rezultacie posłużyły do tuczenia chudego Hudala! Tak to Bóg zmieniać potrafi zło w dobro i odwrotnie!

 77. Załączam list świętego Hudala do Koryntian:
  „Gdybym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a pieniędzy bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca i cymbał brzmiący. I choćbym miał dar proroctwa i znał wszystkie tajemnice i wszelką umiejętność, i choćbym miał wszelką wiarę, tak, żebym góry przenosił, a pieniędzy bym nie miał, niczym jestem. I choćbym na żywność ubogim rozdał wszelką majętność, i choćbym wydał ciało swoje, tak żebym gorzał, a pieniędzy bym nie miał, nic mi nie pomoże…”.

 78. KISSA..a ty chces na stosie skwierceć jak połeś bocku?.13 rozdział znom na pamięć.!
  Najbarzi mi sie podobo to ło tym cymbale brzmiacym i miedzi brzeęczącej..
  Cymbałów brzmiących mrowie,, cymbalistów tyz…Brakuje durś tego na kuńcu Wiary,Nodziei i Miłości.. a Mazowse kiedysik śpiewało taki Piykny Wiersyk:
  –Jescek Tak Sie Nie Zdarzeło Aby Ucyć Trzeba Beło..Miłości,miłości…miłośći.
  Znacy sie wszckie umieją…ino nie to co trza!!!
  Przeciw szóstemu przikazaniu.. wszyscy umieją. Józek Luśnia jak patrzi na posłanke …to tyz godo ..ze umie kochać! A jak jej jesce te włosy tak łopadna z cółka na zęby…to hej Juzek musi sie napić. Napisołek przez u celowo…tendencyjnie bo Juzek wszyckoby wtedy.. łotwieroł.. Z całygo serca!

 79. volter
  17 listopada o godz. 15:04
  Ta przereklamowana przez naszą cywilizacje miłość ma za zadanie skierowanie uwagi na jedyny sensowny powód życia ludzi, czyli przedłużenie gatunku. Po jaką cholerę, nie wie nikt. Ci cwańsi uznają tylko miłość do pieniądza i w tym żadna religia, włącznie z ateistami nie różni się od siebie. Może nawet ateiści są bardziej szczerzy i nie udają jakiejś wiary w ideały. Większość ludzi, a kobiety chyba wszystkie marzą o przeżyciu wielkiej miłości, ale gdy spotkają się z nią w realu, to z całym okrucieństwem wyśmiewają zakochanych nieszczęśników i nieszczęsne. Tak więc Wiarę, Nadzieję i Miłość wyjaśnić można jako wiarę, że uda mi się oszwabić innych i wyłudzić ich kasę, Nadzieję, ze tak będzie z boską pomocą, a prawdziwym sensem życia jest miłość do pieniądza. Doskonaą ilustacją jest wiersz Asnyka „Bezimiennemu”:
  Gdy jeszcze gościł na ziemi,

  Źle mu w gościnie tej było,

  Miał serca, serca za wiele,

  I to go właśnie zgubiło.
  5

  Był jak ta harfa eolska,

  Co drży za każdym powiewem,

  Miotany na wszystkie strony

  Miłością, bolem i gniewem.

  Greckiego piękna kochanek,
  10

  Czciciel potęgi i czynu,

  Marzył o duchach niezłomnych

  I szukał ludzi wśród gminu.

  I bratnie podawał dłonie,

  I wierzył, że pójdą razem
  15

  Zbratani wielkością celu,

  Spojeni krwią i żelazem.

  Anioła widział w kobiecie,

  Lecz ta mu serce rozdarła,

  A bracia? ci go zawiedli,
  20

  Więc miłość ziemska umarła.

  Kraj swój miłował rodzinny

  Tęsknem uczuciem sieroty,

  I wierzył w zwycięstwo ducha,

  W tryumf wolności i cnoty;
  25

  Wierzył, że naród szlachetny

  Nie ginie i nie umiera,

  Że znajdzie w każdym swym synu

  Mściciela i bohatera.

  Więc kiedy ujrzał nareszcie
  30

  Rozwiane najświętsze mary,

  Strasznego rozbicia świadek

  Ostatniej pozbył się wiary;

  A chociaż uszedł przed wrogiem,

  Nie uszedł potwarzy ciosu,
  35

  I nie miał z kim się podzielić

  Goryczą swojego losu.

  I błądził wśród obcych ludów

  Nieznany, samotny człowiek,

  I umarł zdala od swoich,
  40

  I nikt mu nie zamknął powiek,

  I nikt już o nim nie wspomni,

  I jest już garścią popiołów,

  A twarda ziemia wygnania

  Na sercu cięży jak ołów.

 80. DROGI KISSA…Temat ciężki i trudny Daleko sięga..bardzo daleko.Wiersza Asnyka nie znałem choć Asnyka lubię.Wieje z niego smutkiem,pesymizmem i beznadzieją.
  Ale jest to odbicie rzeczywistości i natury..Niestety.! Mimo tego ludzie muszą mieć nadzieje,,musza wierzyc w miłość te prawdziwą..nie w erotyczną ale ta szerszą Grecy okreslali ja jako AGAPE.
  Poeta celowo przerysowuje nastroje..aby poruszać,aby kruszyć ludzkie serce.
  Pytanie kluczowe po co przedłuzać ludzki gatunek…? Nadzieja żyje że kiedyś przzez Rozum albo przez Wiarę czy Etykę ,a może przez SIŁĘ obraz świata i człowieka ulegnie zmianie na lepsze. Gdyby nie przedłuzyć gatunku?..jaka alternatywa?
  Próby budowy człowieka hodowlanego eugenicznie sa i były. Sterowanie przyrodą w sposób ,,naukowy”…marzenie bez sensu i realności.
  Dobrze wiesz nie tylko Ty ze gdyby zycie[ nie tylko ludzkie] było w mocy człowieka…byłoby jeszce gorzej niz jest. Od swych początków człowiek jako rozumna jednostka nie stał się nic bardziej moralny..Żądza nim instynkty jak i innymi stworzeniami.. Rozum i sumienie odrózniaja go od bydląt ale nie zawsze…i nie wszędzie. Religia jako zjawisko powszechne..udowodniła wielokrotnie swoja bezsilność w fazach kryzysu i udowadnia dalej….ale jest jednak dla wielu indywidualnie jakimś tam źródłem i kotwicą społeczną. Byłoby lepiej gdyby nie było tego historycznego związku religii i polityki i waadzy.Wielu szuka na tej drodze nadziei na pojednanie narodów..Ale to mrzonka…

 81. DROGI KISSA…Temat ciężki i trudny Daleko sięga..bardzo daleko.Wiersza Asnyka nie znałem choć Asnyka lubię.Wieje z niego smutkiem,pesymizmem i beznadzieją.
  Ale jest to odbicie rzeczywistości i natury..Niestety.! Mimo tego ludzie muszą mieć nadzieje,,musza wierzyc w miłość te prawdziwą..nie w erotyczną ale ta szerszą Grecy okreslali ja jako AGAPE.
  Poeta celowo przerysowuje nastroje..aby poruszać,aby kruszyć ludzkie serce.
  Pytanie kluczowe po co przedłuzać ludzki gatunek…? Nadzieja żyje że kiedyś przzez Rozum albo przez Wiarę czy Etykę ,a może przez SIŁĘ obraz świata i człowieka ulegnie zmianie na lepsze. Gdyby nie przedłuzyć gatunku?..jaka alternatywa?
  Próby budowy człowieka hodowlanego eugenicznie sa i były. Sterowanie przyrodą w sposób ,,naukowy”…marzenie bez sensu i realności.
  Dobrze wiesz nie tylko Ty ze gdyby zycie[ nie tylko ludzkie] było w mocy człowieka…byłoby jeszce gorzej niz jest. Od swych początków człowiek jako rozumna jednostka nie stał się nic bardziej moralny..Żądza nim instynkty jak i innymi stworzeniami.. Rozum i sumienie odrózniaja go od bydląt ale nie zawsze…i nie wszędzie. Religia jako zjawisko powszechne..udowodniła wielokrotnie swoja bezsilność w fazach kryzysu i udowadnia dalej….ale jest jednak dla wielu indywidualnie jakimś tam źródłem i kotwicą społeczną. Byłoby lepiej gdyby nie było tego historycznego związku religii i polityki i waadzy.Wielu szuka na tej drodze nadziei na pojednanie narodów..Ale to mrzonka…

 82. The Window
  Leonard Cohen
  Why do you stand by the window
  Abandoned to beauty and pride
  The thorn of the night in your bosom
  The spear of the age in your side
  Lost in the rages of fragrance
  Lost in the rags of remorse
  Lost in the waves of a sickness
  That loosens the high silver nerves
  Oh chosen love, Oh frozen love
  Oh tangle of matter and ghost
  Oh darling of angels, demons and saints
  And the whole broken-hearted host
  Gentle this soul
  And come forth from the cloud of unknowing
  And kiss the cheek of the moon
  The New Jerusalem glowing
  Why tarry all night in the ruin
  And leave no word of discomfort
  And leave no observer to mourn
  But climb on your tears and be silent
  Like a rose on its ladder of thorns
  Oh chosen…
  https://www.youtube.com/watch?v=OVeEmsAGHvw

 83. Kissa gentle yours soul..Pomogą skrzypce…Piekne schercco.

 84. Miałam rzadką okazję być na koncercie, jednym z ostatnich trasie…
  http://aalicja.dyns.cx/news/Cohen-13.12.2012/Cohen/

 85. Do Witoldecka
  „Wespół w zespół”
  By rządz moc móc zmóc! Tak w kozdym rozie – za pośrednictwem pona Michnikowskiego – radzili Starsi Ponowie. A głuptokami oni przecie nie byli, więc worce słuchać ik rad 🙂

  Do Tanakecka
  „Kopalnię uranu da się znaleźć. Trzeba tylko nastawić ucha. Jak będzie słychać: uraaaaaa…!!! To znaczy, że to tam.”
  A jak „Uraaaa, towariszczi!”, to znacy, ze właśnie przyjechoł pociąg towarowy po ten uran 🙂

  Do Tubylecka
  „okrzyk urraaaa! może oznaczać, ze ojciec Huckelberry Finna znów ukradł kurę.”
  No… ale kieby ojciec Huckelberry’ego Finna tak głośno wołoł, to mógłby zostać usłysany przez właściciela kury, co dlo bidnego ojca mogłoby sie skońcyć zsyłkom do kopalni uranu. Moze zreśtom tak sie właśnie stało? Bo zdoje sie, ze Tanakecek cosi o tym wie.
  „Uczmy się więc, ale nie pozwólmy sobie założyć na mózgi kagańca oświaty.”
  No a po co niby pon Łukaszewicz wyryktowoł te całom lampe naftowom? Właśnie po to, coby zastąpić niom kaganki, ftóre nazbyt cęsto mylono z kagańcami. Poźrej, Tubylecku – pokiela lampa naftowo nie została wynoleziono, to przez wieki w Europie wierchowały monarchie absolutne, nakładające ludowi kagańce i dlo zmyłki wmawiające, że to kaganki. A kie pon Łukasiewicz wreście te lampe wynolozł – to w ciągu kilkudziesięciu roków europejskie absolutyzmy poupadały. Haj.
  „Ponieważ byłem dwa razy chrzczony”
  A cemu tylko dwa, Tubylecku? Przecie momy Trójce Świętom, a nie Dwójce.
  „W takiej jednej wizji zobaczyłem, że niebo i piekło to jest to samo miejsce! Sadyści i masochiści dobrani parami czują się tam jak w niebie. zadając sobie męki rozmaite wymyślone przez ludzi pobożnych.”
  Hmm… hyrny religioznawca, pon profesor Mikołejko z zapisków hyrnej Siostry Faustyny wyśpekulowoł inksy wniosek: otóz jego zdaniem te zapiski sugerujom, ze piekła abo nimo, abo… za jakisi cas przestonie ono istnieć, bo prędzej cy później syćka rezydujący w nim potępieńcy piknie sie zresocjalizujom. Co jesce ciekawse – zdaniem profesora Mikołejki ku takiej koncepcji zdawoł sie skłaniać sam Jan Paweł II. Co zatem z Twoim poglądem na piekło i niebo? Ocywiście tyz mozno go poddać naukowej analizie. Ale syćko po kolei, Tubylecku. Siostra Faustyna jest błogosławiono, a Jan Paweł II jest święty. Zatem i Ty, Tubylecku, najpierw musis zostać kanonizowany i dopiero wte pon profesor Mikołejko bedzie mógł naukowo zbadać to, coś nom tutok opowiedzioł 🙂

  Do Volterecka
  „Myśloł kogut ło niedzieli..a w sobote łab ucieli.”
  Jak mioł pecha, to mioł. Nimo na to rady. Kieby zamiast o niedzieli, pomyśloł o sobocie, to nic by mu nie pomogło, bo by było z kolei tak: „myśloł kogut o sobocie – w piątek wpodł w pazury kocie”.
  „Tera Hurtownie Blachy mają ruch w interesie okropnisty…Zamówienia na nowe szyldy ulic placów podniesły ceny blachy i lakierów!”
  O, Jezusicku! A kie juz nomieniom nazwy syćkik ulic, to pewnie wezmom sie za nazwy syćkik miast. Katowice, ftóre roz juz były Stalinogrodem, pewnie nazod bedom *****grodem, telo ino ze z inksym pocątkiem. A potem wezmom sie za nazwy górskik wiersycków i wte… co bedzie z moim Turbaczem?
  „Do wiadomości np: .Świety Piotr szef biura przepustek.”
  Na mój dusiu! Ostatniego 11 listopada, w jednym warsiawskim kościele, patrioci marki ONR straśnie sie wściekli na jednom poniom, ftóra wyjęła nagle transparent z cytatem z Jana Pawła II. Skoro więc Jan Paweł II tak ik zdenerwowoł, to wyobrazos se, Volterecku, jak by ik zezłościł sam Święty Pieter?
  „Kissa..a nie wies ty ka się podziewo Łowcarecek..?”
  Ano… zdarzajom mi sie kilkudniowe, a casem nawet kilutyźniowe nieobecności w budzie. Ba dopiero kie nie bede sie odzywoł dłuzej niz miesiąc, to bedzie znacyło, ze abo przesadziłek z konsumpcjom Smadnego Mnicha, abo… ze hereśtowoł mnie jakisi Kulson 🙂

  P.S. Volterecku, som dwa Twoje identycne komentorze pod dwoma róznymi nickami (ten pod inksym – wypuściłek przed kwileckom z pocekalni). Skasować jeden z nik cy ostawić oba? 🙂

  Do Wawrzecka
  „Wyobraź sobie te ceny w sklepach, C – deko mięsa i cena XXVIII zł. ) albo czas: Mam teraz XVIII godzinę – XLIX minut i XXXIII sekundy )))
  albo mnożenie: V x V = XXV lub CXXIII x CXXIII = XVMCXXIX )”
  Mało tego! Przecie teroz syćko w sklepak kostuje ileś-tam złotyk i… 99 grosy. Cyli do kozdej ceny w złotówkak byłaby jesce dodana końcówka w grosikak – XCIX.
  „Przecież, gdyby Apostołowie wiedzieli, co ma uczynić Judasz, miecz Piotra spadłby błyskawicznie na głowę nieszczęśnika.”
  Choć kieby Święty Pieter kapecke chybił i uciął ino ucho – dałoby sie to barzo łatwo naprawić. Co wiadomo skądinąd 🙂

  Do Orecki
  „Kilka dni temu wyslalam email do hikerow piszac, ze wprowadzili nas w blad, ze tak sie nie robi i ze z tej przyczyny nie mozemy utrzymyac z nimi dalszych kontakow.”
  Bajuści. Nieładnie. Dyć ludzie ludziom pomagaliby więcej, kieby właśnie nie ten dylemat, komu tak naprowde sie pomago – prowdziwie potrzebującemu cy jakiemusi naciągacowi? Ci dwaj ponowie niek majom świadomość, ze teroz som oni współwinni temu, ze pomocy na tym świecie jest mniej niz mogłoby być. Cy mogom oni jakosi sie zrehabiliotwać? Przynajmniej cynściowo – mogom. Ba cy fcom? Jo se myśle, że dlo nik samyk lepiej by było – kieby fcieli 🙂

  Do Alecki
  „Miałam rzadką okazję być na koncercie, jednym z ostatnich trasie…”
  A jo całkiem niedowno dowiedziołek sie, ze poni Anita Lipnicka wytatuowała se na ręce cytacik z jednego z utworów pona Cohena. A zbocowuje tutok poniom Anite, bo cynść jej piosnek jest kapecke w stylu country. Cyli mozno pedzieć, ze przynajmniej cynściowo – jest to polsko kowbojka 🙂

css.php