Polskie drogi (cekoladowe)

Cysterna z płynną czekoladą przewróciła się na A2, w okolicy Słupcy – brzmi jedno z najnowsyk doniesień Gazety Wyborcej.Czekolada wylała się na jezdnię. Autostrada jest zablokowana w obu kierunkach. […] Kierowca ciężarówki trafił do szpitala, prawdopodobnie ma złamaną rękę.

No i ta złamano ręka to jedyno niedobro rzec w tym całym wydarzeniu. Dlotego pechowemu ponu kierowcy piknie zycmy, coby wartko wyzdrowioł i coby jak najsybciej jego bidno końcyna przestała być zniewolono przez sakramencki gips.

Ale tak poza tym… cy to źle, ze kawałecek autostrady przeinacył sie z asfaltowego na cekoladowy? E, nie widzi mi sie. Bo poźrejcie, ostomili…

Po pierwse – jak zauwazyli internauci komentujący ten artykuł, Polska wprowdzie nie jest krainom mlekiem i miodem płynącom, ale za to właśnie stała sie krajem płynącym cekoladom. Tyz piknie.

Po drugie – równowaga w przyrodzie musi przecie być. Skoro zimom drogi som solone, to wte, kie jest ciepło, powinny być słodzone.

Po trzecie – dziury w cekoladowej jezdni drogowcy bedom duzo chętnie łatali niz w tradycyjnej, bo świezo kładziono cekolada bedzie pachniała im duzo pikniej niz świezo kładziony asfalt.

Po cworte – cekolada piknie wpływo na poprawe nastroju. W takim rozie kierowcy jadący po cekoladowej drodze bedom mieli barzo pikny nastrój, zwłasca wte, kie przy mocno grzejącym słonku w powietrzu bedom sie unosiły opary z drogi. Dobry nastrój powinien wpłynąć na poprawe kultury jazdy, kultura jazdy zaś – na piknom poprawe bezpieceństwa ruchu drogowego.

Po piąte – drogi jak to drogi, roz som potrzebne, a roz nie. Kie asfaltowo droga przestoje być potrzebno, to właściwie nie barzo wiadomo, co z niom zrobić. A kie cekoladowo droga przestonie być potrzebno – bedzie mozno jom po prostu zjeść.

Po sóste – pomyślołek se, ze wselkie oznakowania na jezdniak (zebry na przejściak dla piesyk, linie ciągłe, linie oddzielające pasy ruchu i tak dalej) mozno ryktować nie z jakiejsi toksycnej farby, ba tyz z cekolady – telo ino ze biołej.

Po siódme – rusającemu w trase kierowcy bedzie mozno zycyć nie ino syrokiej, ale tyz słodkiej drogi. I pewnie dlo niejednego ta drugo wersja bedzie przyjemniejso.

Heeej! Skoro – jako widzicie – cekoladowe drogi majom telo zalet, to inkse kraje tyz bedom fciały takie drogi mieć. I wte bedziemy mogli piknie sie kwolić, ze my tutok byli pierwsi. A mało komu potela znano Słupca stonie sie hyrno na cały świat i bedzie mogła piknie zarabiać na zagranicnyk turystak, pragnącyk na własne ocy uwidzieć kolebke wielkiej światowej rewolucji w inzynierii drogowej.

Jedno mnie ino dziwi. Otóz w zbocowanym przez mnie arytkule pisom, ze strażacy próbują usunąć płynną czekoladę z autostrady A2. Na mój dusicku! Po co? Cemu fcom usunąć cosi, co ryktuje telo pozytecnyk rzecy? Cy widzicie, ostomili, choć jeden racjonalny powód, coby przywracać tamtejsom jezdnie do poprzedniego stanu? Bo jo – w świetle przedstawionyk wyzej argumentów – nie widze w tym najmniejsego sensu. Hau!

P.S.1. Juz za niedługo, 16 maja, bedom Jędrzejeckowe imieniny. Zdrowie Jędrzejecka! 🙂

P.S.2. Dwa dni później – obfitość urodzin: BlejkKocickowe, Heleneckowe i Misieckowe. Zdrowie BlejkKocicka, Helenecki i Misiecka! 🙂

P.S.3. 19 maja zaś – urodziny i imieniny Pona Pietra. Tamok, ka on teroz jest, na pewno wielu jego zdrowie wypije, ale i my tutok wypijmy je piknie. Zdrowie Pona Pietra! 🙂