Pogromcy koronaweredy

Ale sie porobiło krucafuks! Potela tym, co fcieli dbać o zdrowie, radzono, coby jak najcynściej wychodzili z domu. A teroz… tym, co fcom dbać o zdrowie, radzi sie, coby wychodzili z domu jak najmniej.

Ba nie mozno godać, ze nie dzieje sie nic dobrego. Bo jednak sie dzieje. Właśnie jeden z cytelników mojego bloga przysłoł mi zdjęcie takiej oto kartecki, ftóro zawisła w windzie jego bloku.

Nie wiem, cy tekst jest cytelny, więc na wselki wypadek przecytom wom na głos:

Droga Sąsiadko, Drogi Sąsiedzie. Jesteśmy teraz w obliczu czasu, w którym ważne jest, abyśmy byli dla siebie nawzajem. Wsparciem, dobrem, miłością. Jeżeli potrzebna pomoc w zakupach, wyprowadzeniu psa, bądź po prostu rozmowie – jesteśmy do dyspozycji. Sąsiadki […] I dalej jest numer mieskania, numer telefonu i imiona dwók dziewcyn, ftóre te piknom pomoc oferujom.

Z tego co wiem, w wielu blokak w całej Polsce pojawiły sie podobne ogłosenia. Na mój dusiu! Jeśli tak właśnie jest – to piknie! Tacy ludzie to tyz som pikni bohaterowie nasyk casów. I pikni pogromcy koronaweredy. Tak, tak – pogromcy. Bo klęska tej beskurcyjej jest nieuchronno. Ale im więcej ludzie bedom se pomagali, tym nizso bedzie cena ostatecnego zwycięstwa nad tym choróbskiem. Bajako.

I tak se pomyślołek, ze… moze by tyk syćkik ludzi, co teroz, w casie tej sakramenckiej zarazy, ryktujom takie pikne ogłosenia z propozycjom bezinteresownej pomocy, dopisać do listy honorowyk obywateli Owcarkówki? Co o tym myślicie, ostomili? Wprowdzie kieby my tak zrobili, to tyk honorowyk obywateli zacniemy mieć wielki tłum – ale to chyba dobrze, a nie źle? Hau?

P.S.1. Kapecke świąt budowyk mieli my tutok ostatnio. 13 marca były Hortensjeckowe imieniny i Małgosieckowe urodziny. No to zdrowie Hortensjecki i Małgosiecki! 🙂

P.S.2. Wcora tyz mieli my dwa budowe święta w jednym dniu – Zbyseckowe imieniny i Jędrzejeckowe urodziny. Zdrowie Zbysecka i Jędrzejecka 🙂

P.S.3. A juz jutro – imieniny Józefickowe. No to zdrowie Józeficka! 🙂