Pomyłki

Heeej! Od ładnyk paru tyźni – a właściwie to juz od miesięcy – świat zyje jednym ino tematem. No i trudno sie światu dziwić. Ba skupiwsy sie na tym jednym temacie, wielu ludzi przeocyło ostatnio pare rzecy. Jakik? Ano choćby takik, ze w ubiegłym miesiącu co najmniej kilka hyrnyk osób przeniesło sie na Niebieskie Hole. Na przikład pon Kenny Rogers, piosenkorz country, ftóry śpiewoł między inksymi niezwykłom piosnke pod tytułem Gambler (cyli po nasemu – Hazardzista). Cemu ona jest niezwykło? Ha! Pozwólcie, ostomili, ze spytom wos, kielo znocie ksiązek, na podstowie ftóryk wyryktowano film? Zapewne wiele. No dobrze. A piosnki? Kielo znocie takik piosnek, na podstawie ftóryk nakryncili jakisi film? Krucafuks! Jo kojarze ino jednom – właśnie te pona Rogersa. Bo on tak piknie to zaśpiewoł, ze zainspirowoł filmowców do wyryktowania westernu. Westernu ftóry wprowdzie nie zalico sie do najwybitniejsyk filmowyk dzieł tego gatunku, ale… w sumie nie jest zły. Obejrzeć sie go do. Bajako.

Przeprowadzka pona Rogersa na Niebieskie Hole miała miejsce dokładnie 20 marca. Cyli juz od ponad miesiaca ten pon tamok miesko. No i jak mu sie tamok wiedzie? Na pewno dobrze, bo przecie inacej być nie moze. Telo ino, ze jego pojawienie sie w niebie stało sie powodem licnyk pomyłek. Bo cy zwróciliście uwage na jego wygląd? Bujne siwe włosy, całkiem gęsty, choć zadbany zarost na twarzy… Na dobrom sprawe wyglądo jak… sam Pon Bócek! Abo przynajmniej jak Pon Bócek z przystrzyzonom brodom. I dlotego teroz, kie inksi mieskańcy Niebieskik Hol spotykajom pona Rogersa, to furt witajom go słowami:
– Dzień dobry, Ponie Bócku!
– Dzień dobry, Ponie Bócku!
– Dzień dobry, Ponie Bócku!

Ftosi bardziej spostrzegawcy pewnie mu godo:
– Dzień dobry, Ponie Bócku! Barzo młodo dzisiok wyglądos! Bo ino na osiemdziesiont dwa roki, a nie na nieskońconom licbe. Haj.

No i przez to syćko hyrny countrowy artysta furt musi wyśpiewywać tego swojego Gamblera. Bo to jedyny sposób, coby nie mylono go ze Stwórcom. Ale moze to i dobrze? W końcu on lubi te piosnke śpiewać, ludzie lubiom jej słuchać, więc właściwie syćka powinni być zadowoleni. Haj.

A zaledwie śtyry dni po śmierzci pona Rogersa… pomorł inksyy hyrny cłek: pon Albert Uderzo – francuski rysownik włoskiego pochodzenia, ftóry wroz z francuskim satyrykiem polskiego pochodzenia wyryktowoł poczet piknyk francuskik postaci komiksowyk galijskiego pochodzenia.

Wskutek pojawienia sie tego pona w niebie tyz dochodzi tamok do pomyłek. Ba w odróznieniu od pona Rogersa – pon Uderzo nie jest mylonym, ino mylącym sie. Cemu? Ano… syćko przez to, ze jeden z tyk jego komiksowyk bohaterów to druid Panoramiks. A ten druid to piknie dostojny starzec z długom brodom, chodzący w długiej, sięgającej do samej ziemi szacie. Cyli… przybocujący Pona Bócka jesce bardziej niz pon Rogers! Nie wiem, kielo pon Uderzo wyryktowoł obrazków z tym Panoramiksem, ale myśle, ze – mając na względzie licbe komiksów z tom postaciom – z pare tysięcy chyba sie uzbierało. No to ów druid na pewno juz tak mocno wrył sie w świadomość rysownika, ze teroz, kielo rozy spotyko on podobnie wyglądającego Pona Bócka, to godo:
– Witojcie, druidzie Panoramiksie!

Cóz. Jeśli miołbyk Ponu Bóckowi cosi tutok poradzić, radziłbyk mu, coby w tej kwili nicego nie warzył w zodnym kotliku. Bo głównym zajęciem Panoramiksa było warzenie cudownyk mikstur. Jeśli zatem Pon Bócek przez jakisi cas nie bedzie nicego pichcił, pon Uderzo zauwazy wreście róznice i przestonie sie mylić.

A tak w ogóle to… krucafuks! Jak by tyk dwók śmierzci w tak krótkim casie było mało, to w ciągu zaledwie paru dni śladem pon Rogersa i pona Uderzo pohyboł… pon Penderecki! Jego nie bede tutok przedstawioł. Przecie wy, ludzie, wystarcająco piknie wiecie, kim on był.

Cy i z jego powodu dochodzi w niebie do pomyłek? Mozliwe, ze tak, choć niekoniecnie w związku z Ponem Bóckiem. Moze sie natomiast zdarzać, ze kie pon Penderecki trafio teroz na jakiegosi melomana, mającego zarozem słabom pamięć do nazwisk, to tenze meloman moze na jego widok zawołać:
– Ooo! Dzień dobry, ponie Paderewski!

Heeej! Co by jednak nie godać… skoda, ze ci trzej ponowie juz sie stela wyprowadzili. Ale cóz… stało sie i ślus. Ten nowy adres bedzie juz na wse miejscem ik stałego zameldowania. Pozostoje zatem zycyć im, coby pod tym nowym adresem piknie im sie scynsciło i dalej rozwijało ik ziemskie talenty. Niek temu pierwsemu piknie sie na tyk Niebieskik Holak śpiewo, temu drugiemu – piknie rysowuje, a temu trzeciemu – piknie komponuje. Hau!

P.S.1. Jesce w marcu, dokładnie 22 marca, były Noboru-Wataya-Koteckowe imieniny. No to zdrowie Noboru-Wataya-Kotecki! 🙂

P.S.2. Tyz w marcu, w ostatnim dniu tego miesiąca, były Profesoreckowe urodziny. Zdrowie Profesorecka! 🙂

P.S.3. 17 kwietnia, Gosicka sie urodziła. Zdrowie Gosicki! 🙂

P.S.4. Dzień później , 18 kwietnia, piknie urodziła nom sie Alecka. No to zdrowie Alecki piknie wypijmy! 🙂

P.S.5. 23 kwietnia z kolei… imieninowo u nos było. Bo to był dzień Motyleckowyk imienin. Zdrowie Motylecka! 🙂

P.S.6. 24 kwietnia – znów były urodziny, Plumbumeckowe tym rozem. Zdrowie Plumumecki! 🙂

P.S.7. A kolejne urodziny – mieli my wcora! Alseckowe. Zdrowie Alsecki 🙂