Głuptok 2020 i mędrol 2021

Cy rok 2020 był głuptokiem? Cóz… nie do sie ukryć, ze beskurcyja barzo wiele sknociła. Ze zdrowiem, jak wiadomo, było sakramencko niedobrze. Wprowdzie nie kozdy zachorowoł, ale kozdemu ta sakramencko pandemia dokucyła przinajmniej pośrednio. Kie idzie o stan światowej gospodarki – skaranie boskie! Kie idzie o ślebode – to ten rok nie pomógł ani nom Polakom, ani nasym sąsiadom Biołorusinom. Brexitowi tyz nie zapobiegł… chociaz… tutok trza przyznać, ze akurat w tej sprawie bardziej zawinił rok 2016 niz ten, ftóry zakońcył swoje gazdowanie seść dni temu.

Owsem, jest pare rzecy, ftóre minionemu rockowi sie udały: w pocątkak jego gazdowania nas Dawid Kubacki piknie wygroł Turniej Śtyrek Skocni, w środku – naso Iga Świątek piknie wygrała turniej roland-garrosowy, a w końcówce – nas pon Biden piknie wygroł turniej prezydencki.* Mimo syćko – krucafuks! – kozdemu chyba sie marzy, coby najblizsyk dwanoście miesięcy wyglądało zupełnie inacej, zdecydowanie pikniej, niz tyk dwanoście, co juz som za nomi. Cy jest na to sansa? Jo se myśle, ze jest. I to barzo duzo! W końcu nifto nimo ochoty być nielubianym. Zatem kie barzo jesce młodziutki rocek rok 2021 uwidzi, jak barzo znielubiono rok 2020, to zrobi syćko, co w jego mocy, coby nie dać sie podobnie znielubić. Uwaznie prześledzi błędy poprzenika, coby ik nie powtórzyć. I dzięki tej nauce na cudzyk błędak – bedzie mądrzejsy. A z tego, ze bedzie mądrzejsy, wyniknie dlo całego świata pikny pozytek. Bajako.

No to, moi ostomili, zakładając, ze rok, ftóry nimo jesce tyźnia, ciągle mozno traktować jako nowy, piknie fciołbyk syćkim zycyć – scyńsliwego, ocywiście zdrowego, no i mądrego Nowego Rocku 2021!!! Hauuuuu!

* Cemu pedziołek, ze pon Biden jest nas? A bo on – podobnie jak poni Kamala Harris zreśtom – mo polskie pochodzenie. Ale nie sukojcie tego faktu w zodnyk Guglak, bo i tak nie nojdziecie. Ino my psy o tym wiemy. Moze kiesik opowiem wom o tym cosi więcej? 😉