Jak ruskie wojska obrywały w rzyć

W 1853 rocku Rosja z ochotom rusyła do wojny z Turcjom. Mogło sie wydawać, ze tako bidno Turcja w bitce z ruskim kolosem nimo zodnyk sans. Tymcasem… to ruskie wojska oberwały w tej wojnie w rzyć.

W 1904 rocku Rosja z ochotom rusyła do wojny z Japoniom. Mogło sie wydawać, ze tako bidno Japonia w bitce z ruskim kolosem nimo zodnyk sans. Tymcasem… to ruskie wojska oberwały w tej wojnie w rzyć.

W 1918 rocku Rosja z ochotom rusyła do wojny z Estoniom. Mogło sie wydawać, ze tako bidno Estonia w bitce z ruskim kolosem nimo zodnyk sans. Tymcasem… to ruskie wojska oberwały w tej wojnie w rzyć.

W 1919 rocku Rosja z ochotom rusyła do wojny z Polskom. Mogło sie wydawać, ze tako bidno Polska w bitce z ruskim kolosem nimo zodnyk sans. Tymcasem… to ruskie wojska oberwały w tej wojnie w rzyć.

W 1939 rocku Rosja z ochotom rusyła do wojny z Finlandiom. Mogło sie wydawać, ze tako bidno Finlandia w bitce z ruskim kolosem nimo zodnyk sans. Tymcasem… to ruskie wojska oberwały w tej wojnie w rzyć.

W 1979 rocku Rosja z ochotom rusyła do wojny z Afganistanem. Mogło sie wydawać, ze taki bidny Afganistan w bitce z ruskim kolosem nimo zodnyk sans. Tymcasem… to ruskie wojska oberwały w tej wojnie w rzyć.

W 2022 rocku Rosja z ochotom rusyła do wojny z Ukrainom. Mogło sie wydawać, ze tako bidno Ukraina w bitce z ruskim kolosem nimo zodnyk sans ……………

I co dalej? Co bedzie trza wpisać w miejsce powyzsyk kropecek? Ano… wypijmy, ostomili, za to, coby mozno było – i to jak najsybciej – napisać dokładnie to samo, co w ostatnik zdaniak syćkik wceśniejsyk akapitów. Jo wiem, ze jeśli tak sie stonie, to ten monotonny wpis zrobi sie jesce bardziej monotonny. A monotonii – jak sie domyślom – racej nie lubicie. Cóz, jo tyz nie lubie. Z reguły. Reguły jednak majom to do siebie, ze som od nik wyjątki. I to byłby właśnie jeden z nik. Слава Українi!