To jest wpis dlo dziewcyn

W tytule napisołek wprowdzie, ze to wpis dlo dziewcyn, ale chłopy tyz mogom cytać, jeśli fcom. Moze nawet lepiej, coby przecytali? Bo jeśli zabocyli, ze dzisiok Dzień Kobiet, to teroz se przybocom. A jaki uzytek z tego przybocenia zrobiom – to juz ik sprawa. Psy w kozdym rozie majom zamiar dzisiejse święto piknie uccić. Jeśli więc usłysycie dzisiok jakiego psa scekającego więcej niz zwykle, nie miejcie ku niemu zolu, on po prostu składo swojej poni zycenia.

A zanim jo tyz zycenia złoze, to najpierw pozwole se zwrócić uwage na jednom rzec: z tego co wiem, więksość  dziewcyn barzo lubi Dzień Kobiet, ale som tyz takie, co nienawidzom go jak złamanej śpilki w pantoflu, abo jak ocka, ftóre w rajstopak puściło, abo skarpetek pozostawionyk przez chłopa na samiućkim środku pokoju. Najchętniej wywiozłyby ten Dzień kasi w głąb ciemnego jak tusz do rzęs lasu, zadałyby śmierzć tak bolesnom jak depilacja nóg, a potem zakopały tak głęboko, jak głęboko wniko krem nawilzający do twarzy. I na koniec na miejscu tego całego dramatycnego wydarzenia posadziłyby pikne kwiatki i wyseptały zaklęcie: Rośnij kwiecie wysoko, jak Dzień Kobiet lezy głęboko.

Cemu nieftóre dziewcyny tak straśnie nie lubiom Dnia Kobiet? Przycyny som barzo rózne i w sumie pewnie z tysiąc by sie ik nolazło.

Pierwso przycyna jest tako, ze to niby komunistycne święto. A przecie to nieprowda! Abo trzecio prowda według księdza Tischnera, jak nieftórzy tutejsi komentatorzy wolom 🙂  Dyć  pierwsy roz Dzień Kobiet obchodzono wte, kie pon Lenin dopiero zacynoł sie zastanawiać nad tym, jak by tu wyryktować rewolucje październikowom w listopadzie. Ale cóz, ze stereotypem, ze Dzień Kobiet wymyśliły komunistycne władze jest równie trudno walcyć jak ze stereotypem, ze pies pasterski nie moze pisać bloga.

Drugo przycyna niechęci do Dnia Kobiet jest tako, ze nieftórym dziewcynom święto to przybocuje dzień dobroci dlo zwierząt. A na cym taki dzień polego? Ano na tym, ze przez jeden dzień w roku trza o zwierzęta piknie dbać, ale przez pozostałe 364 juz takiego obowiązku nimo. No i nieftórzy na Dzień Kobiet pozirajom podobnie: na przykład w zakładak pracy niejeden szef fce 8 marca wroz ze swoimi pracownicami świętować Dzień Kobiet, a codziennie od 9 marca do 7 marca w roku następnym – Dzień Mobbingu. I tutok jo sie wcale nie dziwie, kie taki Dzień Kobiet dziewcyny majom w rzyci.

Trzecio przycyna niechęci do Dnia Kobiet jest tako, ze som dziewcyny – chłopy zreśtom tyz – co zodnego świętowania nie lubiom i ślus. Imienin obchodzić nie fcom, urodzin tyz nie, tym samym nie widzom powodu, coby Dzień Kobiet obchodzić. One wolałyby racej Dzień Świętego Spokoju.

Cy mom kolejne przycyny wynieniać? Moze te trzy wystarcom. Pozostałe 997 pewnie i tak kozdy zno, jak nie syćkie, to więksość z nik.

Nie wiem, kielo dziewcyn zajrzało jak do tej pory do mojego bloga. Dokładnom licbe zno ino Pon Bócek. Przyblizonom zno być moze pon Marek i pon Wojtek. Jo wiem telo, ze około 40 dziewcyn wpisało tutok co najmniej jeden komentorz.

Spośród nik kilkanaście mniej lub bardziej regularnie u mnie gości No to statystycnie rzec bierąc, powinny wśród nik być i zwolennicki, i przeciwnicki Dnia Kobiet. A jo jednym i drugim zyce syćkiego najpikniejsego, najśwarniejsego i najsiumniejsego, cobyście zawse miały pod dostatkiem tego, co lubicie i coby codziennie kozdy godoł wom: Jak piknie dziś wyglądos! No i w ogóle cobyście kozdemu zawse imponowały jak ta hyrno kobieta pracująco, co zodnej pracy sie nie boi.
Zwolennickom Dnia Kobiet zyce tego syćkiego z okazji owego Dnia właśnie.

Przeciwnickom Dnia Kobiet zyce tak po prostu, bez okazji. W końcu fto pedzioł, ze jak nimo okazji, to nie wolno zyceń składać? Hau!

P.S. A skoro o Dniu Kobiet mowa, to bedzie okolicnościowo zagadka. Kany w casak nowozytnyk po roz pierwsy przyznano kobietom prawa wyborce?
a) na Dzikim Zachodzie;
b) w jakimś inksym miejscu.