Na olimpiadzie w Rio de Janeiro nie zdobędziemy ani jednego medalu – ale i tak bedzie piknie

Pedziołek wom w poprzednim wpisie – i udowodniłek to naukowo – kielo medali zdobędziemy na następnej olimpiadzie w Londynie. Ino kie ta pikno stolica Zjednoconego Królestwa po roz kolejny stonie sie gospodorzem igrzysk? Ftóz to moze wiedzieć? Racej nie prędzej jak za kilkadziesiąt roków. Dlotego syćkik bardziej interesuje, jak wypodniemy na tej najblizsej olimpiadzie – w Rio de Janeiro. No więc jak nom tamok pódzie? Dobrze cy źle? Powiem wom. Powiem zreśtom nie ino, jak wypadnom tamok nasi sportowcy, ale syćka pozostali tyz.

Heeej! Tak naprowde to barzo łatwo przewidzieć, jak to syćko w tym Rio bedzie wyglądało. To jest jesce łatwiejse niz przewidzenie, cy upuscony oscypek poleci w góre cy dół. Wystarcy zwrócić uwage na znanom ogólnie rzec, ze Rio de Janeiro słynie na całym świecie jako miasto karnawału. Jo wiem, ze olimpiady odbywajom sie poza karnawałowym sezonem (no chyba ze zimowe, ale w gorącym Rio wyryktować zimowom olimpiade to by była chyba sakramencko trudno sprawa). Ba niewozne – karnawał w tym najhyrniejsym brazylijskim mieście odgrywo tak woznom role, ze tamtejse powietrze jest na wskroś przesiąknięte karnawałowom atmosferom przez caluśki rocek. A cy olimpijcycy, ftórzy tamok przyjadom, bedom cały cas tamok chodzili w maskak przeciwgazowyk? Jakosi nie wydoje mi sie. A zatem – jak ino przylecom do tej Brazylii i stanom na płycie riodejaneirowskiego lotniska, to zaroz pikne karnawałowe powietrze wdychać zacnom. A kie sie tego powietrza nawdychajom, kie pikno karnawałowość trafi do ik krwiobiegu i rozejdzie sie po całym organizmie, to myślicie, ze bedom o olimpiadzie myśleć? Ze bedzie im sie fciało stawać do zawodów? Mowy nimo! Bedom fcieli ino tańcować, śpiewać i piknie sie bawić. Dlotego zawody na tej olimpiadzie w ogóle sie nie odbędom. A jak sie nie odbędom, to nifto nie zdobędzie medalu. A jak nifto nie zdobędzie – to ocywiście nasi tyz. I telo.

Wcale nie fce prze to pedzieć, ze olimpiada w Rio de Janeiro bedzie nieudano. Skoro ekipy sportowe z całego świata bedom sie tamok piknie bawiły, to niby dlocego impreza miałaby być uznano za nieudanom? Bedzie piknie udano! Ino w kapecke inksy sposób niz syćkie wceśniejse olimpiady. Haj.

No, jedno ekipa bedzie odporno na wpływ tego karnawałowego powietrza – brazylijsko. Brazylijcycy przecie wdychajom je od urodzenia. Ale z kim bedom na olimpijskik arenak walcyli, kie syćka inksi bedom oddawali sie piknej zabawie? Sami ze sobom? Jakosi głupio. Poza tym kieby do wspólnej zabawy sie nie przyłącyli, to oznacałoby, ze som niegościnni. A o to rodaków pona Pelego i poni niewolnicy Izaury jo nie podejrzewom. Dlotego brazylijscy olimpijcycy tyz nika nie wystartujom, ino piknie bedom sie bawili wroz z pozostałymi. Nie wątpie, ze tak właśnie bedzie. Bajako.

I zol tylko nasyk redaktorów sportowyk. Zol, bo nie bedom mogli robić tego, co wielu z nik lubi najbardziej – narzekać, ze nasi sportowcy zdobyli na olimpiadzie mniej medali niz inkse kraje. Hau!