Pij mleko – ale jak?

Wielu mędroli godo – nie syćka, ale wielu – ze wy ludzie powinniście piknie pić mleko. Ocywiście najlepiej to prowdziwe, takie jakim je krowa wyryktowała, a nie przeinacone przez cłowieka na nie wiadomo co. Cóz, skoro mędrole tak godajom, to znacy, ze faktycnie powinniście je pić. Ino… w jaki sposób? Pierwso odpowiedź, jako chyba kozdemu przychodzi na myśl, to ze z kubka. Ino… jak by to pedzieć… Jo właściwie nic przeciwko kubkom nimom, ale one som takie… no… oklepane. Wase matki i wasi ojcowie pili mleko z kubków. Wase babki i wasi dziadkowie tyz. Cy nie przydałoby sie cegosi tutok wreście zmienić? Podrózujecie inacej niz podrózowali wasi przodkowie, mieskocie inacej niz wasi przodkowie mieskali i wiele inksyk rzecy robicie inacej. A kie idzie o picie mleka – to furt ino te kubki i kubki. Zodnego postępu tutok nimo. Bajako.

Zatem moze lepiej pić mleko prosto z butelki? Ludzi, co tak robiom, jest prowdopodobnie mniej niz pijącyk z kubka. Ale w sumie… ten sposób picia tyz racej trudno uznać za jakisi scególnie oryginalny. No chyba ze zacęlibyście pić przez smocek. To miałoby nawet jednom zalete – przybocyłyby sie wom pikne, beztroskie casy wasego dzieciństwa. Ba z drugiej strony – mogłyby sie wyryktować skutki ubocne: mozliwe, ze zacęlibyście bawić sie grzechotkaimi i rackować, zamiast chodzić. Więc butelecka ze smockiem chyba jednak tyz odpado. Haj.

Zastanawiom sie, cy mozno by było uznać za oryginalne picie mleka przez słomke. Tak robiom chyba ino nielicni, zatem tutok racej nie mogłoby być mowy o pospolitości i nieoryginalności. Ale… jo tutok widze insky problem. Na pewno znocie to powiedzenie, ze komusi słoma z butów wyłazi. Więc kie bedziecie przez słomke pić – niekoniecnie mleko zreśtom – to mozecie być narazeni na głupie kpiny, ze wprowdzie nie wyłazi wom słoma z butów, ale słomka z gymby – juz tak.

Na mój dusiu! No to skoro nie z kubka, nie z butelki i nie przez słomke, to jak w końcu powinno sie pić mleko? No jak? Cy istnieje jakisi naprowde dobry sposób? Ano istnieje. I to barzo pikny. Jaki? A taki, ostomili, taki. W taki sposób właśnie pić pikne mleko nalezy. Hau!