Zanim pon Owsiak dostonie Nobla

Zaroz, zaroz! A skąd pewność, ze go dostonie? – ftosi mógłby spytać. I mógłby mi przybocyć, ze przecie jo sam jesce dwa wpisy temu takiej pewności nie miołek. Cóz… to prowda, nie miołek. Ba ino dlotego, ze wte godołek ino o biezącym rocku 2019. Natomiast kie idzie o CAŁOM przysłość, a nie ino te najblizsom – to nie wątpie, ze w tej Norwegii prędzej cy później nasego pona Jurka dostrzegom i piknie wręcom mu tego pokojowego Nobla. Jak nie w tym rocku – to w przysłym. Jak nie w przysłym – to w jesce następnym. Cierpliwości. Przecie ta siumno Wielko Orkiestra bedzie grała jaze do końca świata i jeden dzień dłuzej. Więc jeśli zdarzy sie tak, ze ów koniec nadejdzie, a pon Owsiak nadal nie bedzie mioł tej nagrody – to juz następnego dnia zbierom sie te syćkie woznioki, jakie kiedykolwiek w historii zasiadały w Komitecie Norweskim, pośpekulujom kwile, a potem zawołajom: O, Jezusicku! A ka ześmy syćka mieli ocy? No ka? Jak mogli my nie zauwazyć tak piknej działalności pon Jerzego Owsiaka z Polski! No to niekze teroz przyznomy mu wreście te nasom hyrnom nagrode. Przyznojemy jom jednogłośnie! I ślus.

Ba zanim w tej Norwegii wreście sie zdecydujom, to my tutok Siumnego Dyrygenta WOŚP-u mozemy uhonorować na nas budowy sposób. Mom na myśli ocywiście propozycje, jako zrodziła sie tutok w blogowej dyskusji – nadanie ponu Owsiakowi honorowego obywatelstwa Owcarkówki. Za co? Ano ocywiście za te syćkie pikne rzecy, ftóryk naryktowoł w swym zywobyciu niemało. Wymieniać ik chyba nie trza. W końcu jaki jest koń, kozdy widzi, a jakie som zasługi pona Owsiaka – kozdy widzi jesce pikniej.

Coby jednak budowym zwycajom stało sie zadość, muse najpierw piknie zapytać tutejsyk bywalców (i tyk cęstyk, i tyk sporadycnyk). A więc, moi ostomili, cy jesteście za tym, coby pon Jurek Owsiak stoł sie kolejnym honorowym obywatelem nasej Owcarkówki? Hau?

P.S.1. Pod ostatnim wpisem nowy gość do Owcarkówki zawędrowoł – PodhaloveMysliNowecek. Powitojmy piknie PodhaloveMysliNowecka! 🙂

P.S.2. Całkiem niedowno, w ostatni wtorek, mieli my tutok pikne budowe święto – Wawrzeckowe urodziny. No to zdrowie Wawrzecka! 🙂

P.S.3. A juz dzisiok – następne święto, Jagusickowe, urodziny. Ostomili, zdrowie Jagusicki! 🙂