Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego

27.02.2019
środa

Jak zdobyć medal dziewcyńsko-chłopski?

27 lutego 2019, środa,

No i… nimo medalu. Przynajmniej na rozie. Godom ocywiście o tegorocnyk mistrzostwak świata w skokak narciarskik. A jeśli w najblizsy weekend tyz sie nie udo – bedom to pierwse od 2009 rocku mistrzostwa, na ftóryk zoden z nasyk skocków ani rozu nie stanął na podiumie. Jest powód, coby sie turbować? E, tam. Kieby był, to co mieliby pedzieć Norwegowie, ftórzy w poprzednim sezonie święcili telo piknyk triumfów, a teroz idzie im jesce gorzej niz nom?

Zreśtom… obacymy jesce, co bedzie w najblizsy piątek i najblizsom sobote. A powinno być ciekawie, zwłasca w sobote, bo wte, moi ostomili, wydarzy sie cosi, co sie jesce potela nie wydarzyło: Polska weźmie udział w druzynowym konkursie uniseksowym, to znacy takim, ka w kozdej druzynie bedom po dwie dziewcyny i dwók chłopów.

Na mój dusiu! Co zrobić, coby w takim dwupłciowym skakaniu dobrze nom posło? Jo se myśle, ze chłopakom, ftóryk pon Horngacher wyznacy do tej rywalizacji, nalezy przez caluśki piątkowy wiecór puscać te hyrnom piosnke pona Rosiewicza z casów, kie ryktowoł on duzo fajniejse rzecy niz te, ftóre ryktowoł później. Kie nasi skockowie bedom tego słuchać, to tak se pomyślom:

– O, Jezusicku! Co prowda, to prowda – Polki majom piknyk witamin telo, kielo nie majom zodne inkse. Przy całym sacunku dlo dziewcyn francuskik, hamerykańskik, japońskik cy wybrzeżańsko-kościańsko-słoniańskik. Heeej! Nie godzi sie więc przy nasyk śwarnyk polskik dziewcynak brzyćko skakać. Głupio by wysło. Sakramencko głupio!

No i nasi skockowie tak piknie sie spręzom, tak zmobilizujom, ze w tym łąconym konkursie bedom skakali lepiej niz Stasek Marusarz, Adaś Małysz i Kamil Stoch rozem wzięci za swoik najlepsyk casów.

Ba worce tyz nasym dwóm reprezentantkom puścić piosnke, ftóro piknie wpłynie na ik skakanie. Ino jakom? Jest kasi piosnka ze słowami „najlepse w kozde klocki wse som polskie panocki”? Nie słysołek o takiej… O! Juz wiem. Dziewcynom puśćmy to, co śpiewoł pon Tadeusz Olsza z ponem Eugeniuszem Bodo, a skomponowoł nieśmierztelny pon Henryk Wars (tak swojom drogom to zupełnie nie rozumiem, cemu w Wikipedii napisali, ze pon Wars pomorł w rocku 1977 – przecie jak ftosi jest nieśmierztelny, to nie pomorł).

Właściwie mozno pedzieć, ze jest to wceśniejso wersja dzieła pona Rosiewicza, telo ino ze tutok piknie kwolono jest nie ino uroda i wdzięk mieskanek nasego piknego kraju, ale tyz ik siumny i ślebodny charakter. Bajuści! Przybocmy te piosnke nasym narciorkom (zdoje sie, ze bedom to Kamila Karpiel i Kinga Rajda). Niek se jej posłuchajom. A jak posłuchajom, to pomyślom:

– O, Jezusicku! Tak dobrom opinie majom o nos, Polkak! No to straśnie płóno bedzie, jeśli my w najblizsym konkursie te opinie zepsujemy. Nie moze tak być! W te sobote koniecnie musimy piknie wypaść, coby nifto nie pomyśloł, ze pon Olsza z ponem Bodo pomylili sie, wyśpiewując o nos, ze my to jesteśmy takie harde, twarde skały.

Tak, tak, ostomili. Jeśli tuz przed zawodami dadzom nasym sportowcom do słuchania te dwie piosnki, to miejsce na podiumie pewne! A jak nie dadzom – to wte medalu moze niestety nie być.

Chociaz… nawet jeśli zajmiemy ostatnie miejsce, to i tak bedzie sukces. Cemu? No bo godołek przecie – po roz pierwsy w takim łąconym konkursie Polska wystawio swojom druzyne. A zatem co by sie tamok nie zadziało – to i tak bedzie mozno śmiało pedzieć, ze w całej dotykcasowej historii skoków dziewcyńsko-chłopskik to był najlepsy występ polskiej reprezentacji. Hau!

P.S.1. A kieby w te najblizsom sobote występ dwók Polek i dwók Polaków piknie sie udoł, to pewnie byłby pikny prezent dlo nasej Fusillecki, ftóro dzień później urodziny bedzie miała. Tak cy siak – tutok w Owcarkówce uccijmy nasom Jubilatke piknie. Zdrowie Fusillecki! 🙂

P.S.2. Ostomili, jako ukwalowali my wspólnie pod poprzednim wpisem, tako bedzie – pon Jurek Owsiak zostoje nowym Honorowym Obywatelem Owcarkówki. Witomy go piknie ku nom! 🙂

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 17

Dodaj komentarz »
 1. Chłopaki bardzo dobrze skaczą (zerknęłam na tabelę wyników), no ale ten Kobayashi jest chyba nie do przeskoczenia…Ale za to 4 naszych w pierwszej 9-tce 🙂

 2. Ja sobie tak myślę Owczarku, że nasi skoczkowie obydwu płci powinni przeczytać powyższy wpis, wtedy na pewno zrobili by co tylko mogą by dobrze wypaść. Oczywiście ja wierzę, że zawsze to robią ale wtedy zrobili by jeszcze więcej 🙂 Wtedy czytanie Twojego bloga byłoby oficjalną częścią treningu. Wiadomo nie od dziś, że równie ważna jest motywacja jak i trening fizyczny 🙂

 3. Do Alecki
  „Chłopaki bardzo dobrze skaczą”
  Dziewcyny tyz. Dzisiok (a nie, juz wcora, bo minęła północ juz prawie 2 godziny temu) były indywidualne mistrzostwa świata dziewcyn. No i naso Kamila Karpiel zajęła tamok 23. miejsce. Jak na debiut – to chyba nieźle? A ona mo dopiero 17 roków! Więc za jakisi cas… fto wie? Moze godnym następcom Małysza i Stocha bedzie… dziewcyna? Kamila właśnie? 🙂

  Do Verbenecki
  „Ja sobie tak myślę Owczarku, że nasi skoczkowie obydwu płci powinni przeczytać powyższy wpis, wtedy na pewno zrobili by co tylko mogą by dobrze wypaść.”
  Na mój dusiu! To by sie nacudowali, zwłasca Pietrek Żyła, kieby przecytali, co jo o nik wypisywołek podcas ubiegłorocnej olimpiady! Ale… chyba odkryłek jesce jeden kluc do sukcesów w nasyk skokak. Najlepsy polski skocek – mo na imie Kamil. Najlepso polsko skockini – mo na imie Kamila. To chyba wozno informacja dlo syćkik młodyk rodziców, ftórzy właśnie decydujom, jakie nadać dziecku imie, a jednoceśnie fcom, coby to dziecko zostało hyrnym narciorzem 🙂

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Owczarku ! Jesteś niezawodny ))
  Wiedziałem, ze odbędą się Mistrzostwa dla pań, lecz nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jak wypadły nasze Panie. Coś mnie tknęło, by zajrzeć do Owczarkówki i nie zawiodłem się. Pani Kamila jak na pierwsze mistrzostwa i tak młody wiek, wypadła wspaniale. Kto wie, jak będzie w przyszłym roku, gdy opanowany sotał strach i trema przed tak wielką widownią )) Oby nasze zawodniczki w następnych latach wykrzesały „więcej witamin” ze swoich skoków ))

 6. No właśnie zauwazyłek, Wawrzecku – ze jestem zawodny 🙂 Bo napisołek, ze to wspólne dziewcyńsko-chłopskie skakanie bedzie w niedziele, a tymcasem… ono bedzie w sobote. We wpisie juz poprawiłek ten błąd.
  Tak więc w piątek trzymomy kciuki za indywidualne skakanie chłopaków na średniej skocni, w sobote zaś – za wspólne skakanie dziewcyn i chłopaków. A po zawodak – bez względu na wynik – bijemy nasym brawo, zwłasca dziewcynom, jako ze właśnie trza bocyć, ze one dopiero zacynajom sie ucyć występowania na tak wielkik imprezak jak mistrzostwa świata 🙂

 7. Owczarku, Rewelacyjny pomysł i pomyśl jakby to uprościło pracę pod względem szkolnym i oszczedziłoby czasu przy sprawdzeniu obecności 😉 Pani by zapytała:
  – Kamil ?
  A pół klasy :
  -Obecny !!
  – Kamila ?
  Reszta klasy:
  -Obecna!!

  I po kłopocie 😀
  Można się uczyć, choćby i skakania lub innych dyscyplin, jeśli sekret mistrzostwa choć w części tkwiłby w imieniu, moglibyśmy mieć najsilniejszą ekipę sportowców. To trzeba by przebadać naukowo 😀

 8. Echo od gór przyniosło wieść, że nasz Szanowny gospodarz Budy ma dziś URODZINY!
  Zatem wznośmy dzisiaj toasty za nieustajace zdrowie Owczarka!
  Mam nadzieję, że dobrze zaopatrzony jest w jałowcową i Smadnego, ;-)))

 9. …echo i Maryna Krywaniec 🙂
  Najlepszego, Owczarku! Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia – albo przynajmniej 89% 🙂

 10. Przy dziesiejszych wiatrach, to powinniśmy mieć Dawidę w konkursie… A nie mamy. Ale niech im się skacze jak najpiękniej i najdalej, a przy tym bezpiecznie 😀
  O bezpieczeństwie piszę, bo mój Wujek osobisty, bardzo kibicuje innym skoczkom, by skoczyli bezpiecznie, czyli możliwie szybko i zdrowo wylądowali 😀 Ale nasi muszą bezpiecznie, choć mogą trochę później lądować. Nie darmo mamy orła w herbie.

  Ale, ale, zerkam, by grafiitti zostawić, niech nam Owcarek żyje 111 lat. 11 lat bonusu, bo mi zero na klawiaturze nie wchodzi, ale szczerego bonusu.

 11. No, ale świetnie chłopaki poszybowały! Orły, orły!

 12. Owczarku, wszystkiego najlepsiejszego 😀 😉
  Mały prezencik 😀
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRsN_wDjiBk5NReXZ9yjjKGKIkioN5GJmRgXOARcJO7Folj6xsX

 13. A najlepszy prezent to Ci dzisiaj skoczkowie nasi zrobili 🙂 🙂 dwa piękne medale i to w jakim stylu zdobyte

 14. Zdrowie Owczarka!

 15. Owczarku !
  Wszystkiego co najlepsze w tym świecie dla Ciebie ))
  Niech Gaździna dba o Ciebie by te 111 lat, które przekazuje Tobie Pak4 spełniły się.

 16. Proponuję dzisiaj poprawiny urodzinowe, wszak sobota, więc wszyscy mają czas 🙂

 17. Zdrowie Owczarka po raz pierwszy!
  (Frontera, shiraz, Chile)

 18. Ostomili, piknie dziękuje za pikne komentorze 🙂 , piknie dziękuje za pikne zycenia 🙂 i piknie dziękuje za jakze pikny kiełbaskowy prezent 🙂 !

  No to urodzinowy poprawinowy Smadny Mnich na stół! 🙂

  A za kwilecke – opowiem, jak to dosło do tego, ze nasi w ostatni piątek tak piknie skakali 🙂

css.php