Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego

25.02.2010
czwartek

Gloria cy Vae?

25 lutego 2010, czwartek,

Zdrowie naszych wszystkich zawodników! – zawołała w łońskom niedziele EMTeSiódemecka, kie my tutok w Owcarkówce o olimpiadzie gwarzyli. – Za przygotowania, za chęć walki, za gorycz porażki, za medale, za to, że są!

Bajuści! Zdrowie syćkik nasyk zawodników trza pić! Nie ino tyk medalowyk. Zreśtom powiem wom, ostomili, ze kieby nasi więcej tyk piknyk medalicków nazdobywali, mogłoby sie to dlo nik źle skońcyć. No bo juz chyba zauwazyliście, ze odkąd ta vancouversko olimpiada sie zacęła, jo kozdemu nasemu medalowi poświęcom osobny wpis. A ze tyk medali kapecke juz momy – jo tutok te nowe wpisy muse ryktować cynściej niz zwykle. Nawet ten ostatni – o polskik biatlonistkak – tyz był właściwie wpisem o medalu. No bo wprowdzie miejsca na podiumie one nie zdobyły, ale cyz wypowiedź jednej z nik – ta wypowiedź o zakochonym karabinie – nie zasługuje na prowdziwy złoty medal?

No i kiebyk musioł jo tyk wpisów o medalak ryktować jesce więcej, niz ryktuje, to… na mój dusicku! Chyba juz byk kondycyjnie nie wytrzymoł! I wte musiołbyk złozyć skarge do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, ze nase olimpijcyki zamęcajom storego bidnego owcarka. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami musiałoby ocywiście zareagować i podjąć odpowiednie kroki. Wyobrazocie se, co wte by sie porobiło? Przylotuje samolot z Vancouveru, wysiadajom zeń obwieseni medalami sportowcy, tłumy wdzięcnyk kibiców piknie ik witajom, wroz z nimi syćkie stacje telewizyjne, kwiaty, wiwaty, gratulacje… Jaz tu nagle wkraco policja, zakuwo syćkik medalistów w kajdanki i godo: Przykro nom straśnie, ale za znęcanie sie nad zywinom idziecie syćka do hereśtu. Na mój dusiu! Syćka nasi olimpijscy medaliści za kratkami! Ale to by było! Tak więc sami widzicie, ostomili, ze som i dobre strony tego, ze nieftóre nase medalowe nadzieje sie nie spełniły.

Choć ocywiście więksość polskik kibiców fciałaby widzieć nasyk na podiumie jak najcynściej. Najbardziej moze być im zol, ze pon Tomek Sikora tym rozem w zodnej konkurencji nie zdołoł noleźć sie w pierwsej trójce. Ale cóz – ciesmy sie tom radościom, jakom ryktowoł nom wceśniej. A kapecke jej przecie naryktowoł. W końcu to on zdobył dlo nos srebro na poprzedniej olimpiadzie, co wte zodnemu inksemu Polakowi sie nie udało. A ze teroz nie zdobył ani złota, ani srebra, ani nawet brązu? Taki jest sport. I takie jest zycie. Wse wierchowoł nie bedzies – jak przybocowoł wom, ludziom, najsłynniejsy góralski filozof, jegomość Tischner z Łopusznej. Teroz – jako widać – dlo pona Tomka to nie był akurat cas na wierchowanie. Dlo nasyk biatlonistek tyz nie. I dlo wielu inksyk. Ale to, ze medali nie zdobyli, to wcale nie znacy, ze nie walcyli piknie. Choć nieftóre redaktory (nie syćkie!) straśnie kruca narzekajom, ze nasi telo piknyk sans zaprzepaścili! No to w takim rozie moze na następnom olimpiade niek pojadom nie sportowcy, ino te ciągle narzekające redaktory? I niek hipnom dalej niz Adaś, niek pohybajom na nartak sybciej niz Justynka i niek postrzelajom celniej niz Tomek Sikora. Kie im sie to udo, to wte jo od rozu przestone narzekać, ze oni narzekajom. Ba to dopiero za śtyry roki. Na następnej zimowej olimpiadzie. Póki co – wciąz jesce momy te w Vancouverze.

Co zatem z tymi nasymi sportowcami, ftórym tamok w tej dalekiej Kanadzie* nie najlepiej sie powiodło? Co momy w ik sprawie pedzieć? Gloria victis cy Vae victis? Na mój dusiu! Gloria victis krucafuks! Ocywiście, ze Gloria! Hau!

* Słowa tamok w tej dalekiej Kanadzie Alecka powinna przecytać: tutok w Kanadzie, a Orecka: w pobliskiej Kanadzie. Syćka pozostali (z wyjątkiem zyjącyk niedaleko Alecki abo Orecki) cytajom tak, jako jest napisane.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 23

Dodaj komentarz »
 1. Owczarku,

  Gratulacje dla wszystkich. Z medalami lub bez.

  Rzeczywiscie do Vancouver,BC jest ode mnie blizej (140 mil) niz do Vancouver, WA (170 mil) mimo ze to drugie Vancouver lezy w tym samym stanie.
  Oba miasta nazwane sa od tego samego wielkiego podroznika.
  Ciekawostka – Vancouver, BC i Seattle to dwie kuzynki, ktore przegladaja sie w lustrze Pacyfiku, mowiac – ja iestem piekniejsza, nie – ja jestem piekniejsza. I tak sie kloca od lat, a my tylko na to patrzymy, bo jedna i druga pikna.

 2. Się naprawiło 😉
  W końcu Owczarek potrafi 😎

 3. Chyba zacznę narzekać, że Owczarku narzekasz, że oni narzekają.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Działa już, to przenoszę mój wpis.

  mt7 pisze:

  2010-02-26 o godz. 11:30
  Na mój dusiu, nie można wpisywać się pod następnym wpisem.
  Nie ma okienka na komentarze.

  To wpisuję się tu, może Owczarek później przeniesie.

  ?No to w takim rozie moze na następnom olimpiade niek pojadom nie sportowcy, ino te ciągle narzekające redaktory.
  To, to, każdych pieniędzy warte będzie oglądanie tych mądrali w akcji.
  Nie wspomnę już o tym, że gdyby nie ci wszyscy zapaleńcy uprawiający różne dyscypliny sportowe, życie innych byłoby uboższe o te emocje i piękne widoki, jakich dostarczają zawody.
  A panowie redaktory nie mieliby z czego żyć.
  Więc niech żyją wszystkie nasze sportowe dziouszki i chłopoki, niech im starczy sił i chęci, pomimo naszego marudzenia!

 6. Oj tak! W tym roku nasłuchałam się tylu utyskiwań i biadolenia, że z chęcią bym wysłała komentatorów na zawody. :mrgreen:

 7. Do tego piłkarzom śpiewa się „nic się nie stało”, a śmiem twierdzić, że każdy inny sportowiec z tzw. czołówki, z dowolnej dyscypliny, jest duuuużo lepszy od futbolistów. 😉 Dlatego nie rozumiem srogich ocen wystawianych naszym zimowym olimpijczykom….

 8. Jasne, że gloria! 🙂
  Ja tam, nauczona wcześniejszym doświadczeniem (z piłką ręczną), nie słucham ani nie czytam komentatorów, tylko oglądam widowisko. Polecam.

 9. Witajcie,

  przeczytalam najpierw wpis o zakochanym karabinie,i powiem Wam kochani,ze sama wiem, co to oznacza.Kiedys za mlodu mielismy cwiczenia ze strzelania na PO.”Szef”kazali strzelac do tarcz.Rozkaz wykonalysmy.Czas na sprawdzenie wynikow.I tutaj niespodzainka.W mojej tarczy nie bylo ani jednego sladu po kulach,za to u kolezanki cale 10sztuk. 😮
  Teraz wiadomo,ze jak taki „zbyszek”sie zakocha, nie ma silnych 😉

  Mysle,ze dopiero ci,co sami kiedys,lub teraz uprawiajacy sport,wiedza ile wysilku i samozaparcia kosztuje zajecie wysokiego miejsca,czy zdobycie medalu!Ja wszystkim kibicuje i ciesze sie,ze dostarczaja nam tyle emocji.O ilez bardziej bylby swiat nudny bez tych wrazen a i czasami rozczarowan?!

  Hej,salute amici.

 10. Do Orecki
  „Ciekawostka – Vancouver, BC i Seattle to dwie kuzynki, ktore przegladaja sie w lustrze Pacyfiku, mowiac – ja iestem piekniejsza, nie – ja jestem piekniejsza. I tak sie kloca od lat, a my tylko na to patrzymy, bo jedna i druga pikna.”
  Kie w Seattle była poni Meg Ryan, to z całom pewnościom Seattle było pikniejse. A teroz – to nie wiem 😀

  Do Alecki
  „Się naprawiło”
  Na scynście! Bo ten Łotr znowu głupie śpasy rytkowoł. Nie wiem, cy ftosi zdązył zauwazyć, ze przez kilka minut był ino pocątek wpisu, a reśte Łotr zjodł. Zarłok jeden 😀

  Do TesTeqecka
  „Chyba zacznę narzekać, że Owczarku narzekasz, że oni narzekają.”
  Im więcej narzekającyk, tym lepiej, TesTeqecku. Bo przecie w kupie raźniej! 😀

  Do EMTeSiódemecki
  „To, to, każdych pieniędzy warte będzie oglądanie tych mądrali w akcji.”
  I koniecnie bedzie trza te ik występy sfilmować. Puści sie to potem na jakim festiwalu komediowym. Pierwso nagroda murowono! 😀

  Do Małgosiecki
  „Do tego piłkarzom śpiewa się ‚nic się nie stało’, a śmiem twierdzić, że każdy inny sportowiec z tzw. czołówki, z dowolnej dyscypliny, jest duuuużo lepszy od futbolistów. Dlatego nie rozumiem srogich ocen wystawianych naszym zimowym olimpijczykom”
  To jak, Małgosiecko? Wysyłomy na następnom olimpiade redaktorów zamiast sportowców? Ciekawe ino, jakie potem oceny sami sobie wystawiom. Barzo ciekawe… 😀

  Do Alsecki
  „Ja tam, nauczona wcześniejszym doświadczeniem (z piłką ręczną), nie słucham ani nie czytam komentatorów, tylko oglądam widowisko.”
  Jeśli juz – to chyba lepiej słuchać komentorzy na Eurosporcie niz na TVP. Som sympatycniejse. To zreśtom chyba juz ftosi przede mnom zwrócił na to uwage 😀

  Do Anecki
  „przeczytalam najpierw wpis o zakochanym karabinie,i powiem Wam kochani,ze sama wiem, co to oznacza.”
  Na mój dusiu! Właśnie, Anecko, cosi se uświadomiłek! Jeśli w przysłości zdarzy Ci sie przegrać jakikolwiek mec w tenisa, to wcale nie dlotego, ze przeciwnik był lepsy, ino po prostu dlotego – ze Twojo rakieta sie zakochała! Bajako 😀

 11. Owczarku, pewnie, że wysyłamy! A recenzje wystawią im sportowcy biorący udział w olimpiadzie!!! 😈

 12. Ooo! To wte zemsta sportowców bedzie pewnie słodko! Tak mi sie cosi widzi 😀

  Nie wiem, cemu wceśniej kasi zapodziała mi sie odpowiedź dlo Alsecki. Ale juz sie nolazła 😀

 13. Owczarku, jak nastroje?
  Bo wiesz – jeśli pani Justyna coś wybiega dziś, na te 30 km – to liczę, że Ty z kotem równie godnie, jak ostatnio, to uczcicie 😉

 14. Bry!
  My też uczcimy… Smadnego jest odpowiedni zapas? Bo jakoś te 30 km trzeba przetrwać, kibicując…

 15. Ja bedę w tym czasie oglądać Traviatę w Teatrze Wielkim, więc te emocje mnie ominą.
  Może i dobrze. Ciśnienie mam i tak wysokie. 😀
  Mam przeczucie, że to będzie dobry dzień.

  Emi,
  litości nie masz? Chcesz pozbyć się Owczarka i kota?
  Stanowczo protestuję! 😉

 16. Oj Smadnego zapasik jak najbardziej!!
  Juz sie denerwuje,bo Justyna bedzie az 30km biec.Nie wiem,czy bede caly bieg ogladac,czy tylko podgladac???
  Cale trzydziesci kilometrow nerwow,to troszke za duzo,jak na moje skolatane serce 😉

  Hej.

  Ps.Owcarku,teraz wiadomo,dlaczego przegrywamy.Ta paskuda „rakieta”z glowa w chmurach gra…………….. 😆

 17. Braaaaaaaaaaaaawo Justyna!!!

  Jest zloty medal 😀 Czas siegnac po Smadnego!
  Co za piekny bieg.Walka do ostatnich centymetrow.Znowu Justyna wygrala,ino tym razem o cala stope 😀

 18. I zeby bylo jeszcze piekniej,nasze dziewczyny w lyzwiarstwie szybkim dorzucily braz!!!!!!!!!! Co za wieczor?Na ten ostatni medal trzeba bylo czekac az 50 lat 😮 Brawo dziewczyny!!!!!!!!!
  A gdzie sa panowie 😉

  Jakos pusto w budzie,czy wszyscy caly czas siedza wpatrzeni w ekran?

 19. Ja wróciłam z opery i widzę Z! Ł! O! T! O!!!!!
  Gorączkę złota!!!:D
  Brawo!
  Brawo dla wszystkich, powtarzam raz jeszcze, bo medaliści odebrali swoje nagrody, usatysfakcjonowali narodową megalomanię, a tym innym pomimo wysiłku pozostała gorycz.
  Niech im się poszczęści w następnych latach. 🙂

  PS. A ja wiem, gdzie te chłopy?
  Chłopy, gdzie Wy?

 20. Jeśli idzie o chłopa-kota i chłopa-mnie, to uccili my te dwa pikne medale w sposób juz wiadomo jaki. Zaroz syćko opowiem 😀

 21. Tak! Wspaniała sobota! Komentatorzy sportowi, gadający same złe rzeczy na temat naszych reprezentantów wiadomo gdzie powinni wejść i co zrobić. 😎 😀

 22. Ino abo tego jesce nie zrobili, abo jakosi barzo cicho odscekujom, bo jo nie słyse 😀

css.php