Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego Hau! - Blog Owczarka Podhalańskiego

15.01.2019
wtorek

Pokiela ten rok jest młody

15 stycznia 2019, wtorek,

Na mój dusiu! Jak wiele wysiłku, jak wielu tysięcy par ludzkik rąk, było potrzeba, coby na dwudziesty siódmy finał Wielkiej Orkiestry wyryktować ogrom radości! I jak niewiele wystarcyło wysiłku, coby te całom radość zepsuć – ot, ino wskocyć na jednom scene i machnąć pare rozy nozem.

Inkso rzec, ze… nawet kieby tyk machnięć było sto rozy więcej – to i tak by nie wystarcyło, coby pon prezydent Adamowicz przestoł wroz z tom Orkiestrom grać. Bo prowda jest tako, jak pon Jurek Owsiak pedzioł – pon prezydent Gdańska dalej gro w piknej Wielkiej Orkiestrze. I bedzie groł jesce długo – tak jak inksi, do końca świata i jesce jeden dzień. Tak właśnie bedzie i ślus.

Cy ten rok jest jesce wystarcająco młody, coby móc składać noworocne zycenia? Jeśli tak, to wiem juz cego zycyć – i wom, ostomili, i sobie, i w ogóle syćkim. Mom dwa zycenia. Po pierwse… coby w tym Nowym Rocku 2019 – na przekór temu złu, ftórego doświadcyli my w ostatni niedzielny wiecór – udało sie naryktować dobra co niemiara. I coby z tego dobra wynikło sakramencko duzo piknej radości. Po drugie zaś – zyce nom syćkim, coby psucie tej radości stało sie duuuuuuzo trudniejse, niz teroz jest. Niemozliwe? Ocywiście ze niemozliwe – tak jak wiele inksyk rzecy, ftóryk choćby tako Wielko Orkiestra nie miała sans dokonać, a jednak… dokonała piknie. I hau!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 14

Dodaj komentarz »
 1. Bardzo bym chciała aby to się spełniło!
  Bardzo!

 2. Hau

 3. Pamiętajmy klasyka –
  …”lecz ludzi dobrej woli jest więcej
  i mocno wierzę w to,
  że ten świat nie zginie nigdy
  dzięki nim…
  Przyszedł już czas,
  najwyższy czas
  nienawiść zniszczyć w sobie”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Do Fusillecki
  „Bardzo bym chciała aby to się spełniło!”
  Na rozie – marzenie. Ale przecie wiele niezwykłyk rzecy na tym świecie udało się osiągnąć właśnie dlotego, ze kiesik ftosi o nik zamarzył. Klasycny przikład to pon Martin Luther King. Ale nie on jeden przecie 🙂

  Do Orecki
  „Hau”
  Tak to mozno streścić. Fto fce – ten sie domyśli. Nawet nie znając psiej mowy 🙂

  Do Alecki
  „Pamiętajmy klasyka –
  …’lecz ludzi dobrej woli jest więcej
  i mocno wierzę w to,
  że ten świat nie zginie nigdy
  dzięki nim…
  Przyszedł już czas,
  najwyższy czas
  nienawiść zniszczyć w sobie’.”
  To przybocył mi sie, Alecko, wywiad z synem… samiućkiego Papcia Chmiela (moze nawet dałoby sie kasi w Guglu ten wywiad wysukać?). Tenze Papcio Chmiel Junior pracuje w NASA i to na jakimsi dość woznym stanowisku. No i zapytany przez pona redaktora, cy nie boi sie spotkania ziemian z kosmitami, odpowiedzioł, ze nie, bo w ziemianak jest cosi takiego jak potrzeba dązenia do dobra, więc skoro cały kosmos podlego tym samym prawom fizyki – to u kosmitów z dązeniem do dobra musi być tak samo. Cy latorośl hyrnego Papcia mo racje? Miejmy nadzieje ze tak 🙂

 6. Fragment wypowiedzi córki Papcia Chmiela:
  „Pomyślałam, że warto byłoby rozruszać towarzystwo, dlatego na wstępie stwierdziłam, że aby być artystą, trzeba mieć bogatego męża, w przeciwnym razie ze sztuki nie da się wyżyć”.
  Oj prawda, prawda!

 7. W Nowy Rok życzymy sobie wszystkiego co najlepsze, uśmiechając się do siebie. Lecz gdy chodzi o nasz Kraj, jesteśmy bez serca, lub w ogóle nie myślimy o nim (( Co z tego, ze Nowy Rok zaczynamy uśmiechem, gdy już za kilka dni warczymy na siebie bo „Gra Orkiestra” ( Ja żyję dzięki Orkiestrze, gdyż w szpitalu mieli urządzenie do ratowania życia kupione przez Orkiestrę i mnie pod takie urządzenie podłączyli !!
  Wszyscy chcemy by działo się dobrze, lecz nie znosimy się nawzajem, w rodzinach, na spotkaniach, w kolejce, wszędzie. Żyjemy w myśl powiedzenia: „Niech się cały świat zawali, byleby mnie było dobrze”. I nikt nie jest w stanie przekonać drugiego, by „upuścić” trochę powietrza z tego balonu. Niestety, jak pokazała śmierć prezydenta Gdańska i dalsze groźby wobec innych polityków, spirala nienawiści zaczyna kręcić się coraz szybciej (( Wszyscy jesteśmy winni !! i każdy z nas powinien uderzyć się w swoje piersi i powiedzieć: „moja wina, chcę się poprawić”, bo życie mamy jedno, choć tak łatwo jest odebrać życie drugiemu człowiekowi. Przerażające! Świat działa według prostych zasad, lecz my wzajemnie utrudniamy sobie życie i wmawiamy drugiemu, że „moja koncepcja” jest lepsza. Oby śmierć prezydenta Adamowicza otrzeźwiła nas wszystkich, gdyż pierwszy dzień nowego roku zaczyna się pięknie. Oby wszystkie następne dni w roku były takie same. Pomarzyć dobra rzecz)))

 8. Styczeń… Jeszcze jest jedenaście i pół miesiąca — jest na co życzyć szczęścia, pomyślności i pokoju.

 9. Zło jest bardziej widoczne niż dobro. Ono zło już dokonało i dokonuje nadal spustoszenia – nie będę tego komentował .
  „Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności – mówił tuż przed atakiem Paweł Adamowicz. – To jest cudowny czas dzielenia się dobrem”
  Zło dobrem należy zwyciężyć – niech tak się stanie

 10. Zbysku,
  w punkt, w sedno, w istotę nadziei.

 11. Co racja to racja – zdrowia i pomyślności oraz ciekawych przygód 🙂

 12. Zastanawiam się dokąd ten świat zmierza, kiedy ludzie się ockną i zaczną być dla siebie…. ludźmi
  Wierzę, że jest nadzieja, trzeba tylko chcieć. Bo dobro jest w większości tylko …uśpione jakby, czeka
  Przyłączam się życzeń 🙂
  ” Do końca świata i o jeden dzień dużej „

 13. Do Alecki
  „Pytasz – masz”
  To nie jest ten wywiad, ale ten filmik tyz pikny! Dzięki, Alecko! Poza tym nie wiedziołek, ze opróc Papciątka Chmielątka jest tyz Papciówna Chmielówna. Dzięki Tobie, Alecko, teroz juz wiem 🙂

  Do Wawrzecka
  „Żyjemy w myśl powiedzenia: ‚Niech się cały świat zawali, byleby mnie było dobrze'”
  Co niewiele rózni sie od tego, co pedzioł jeden z franciskik Ludwików – „Po nas choćby potop”. I właśnie dlotego jo tam wole Ludwiki myjące nacynia niz Ludwiki rządzące Francjom 🙂

  Do PAKecka
  „Styczeń… Jeszcze jest jedenaście i pół miesiąca – jest na co życzyć szczęścia, pomyślności i pokoju.”
  Myślołek, PAKecku, co do tyk zyceń mozno jesce dodać. I myśle, ze ino jedno słowo: Amen 🙂

  Do Zbysecka
  „Zło dobrem należy zwyciężyć – niech tak się stanie”
  Bajuści. Tamok w Gdańsku bitwa ze złem została przegrano. Ale jedno bitwa, a nie cało wojna. Walcymy dalej. Ocywiście za oręz mając dobro, a nie zło 🙂

  Do Basiecki
  „Zbysku,
  w punkt, w sedno, w istotę nadziei.”
  Cyli po prostu – w to, co trza! 🙂

  Do Verbenecki
  „Przyłączam się życzeń 🙂
  ‚Do końca świata i o jeden dzień dużej'”
  A nawet jeśli po tym końcu świata będzie więcej dni niz ino jeden – jo tam nimom nic przeciwko 🙂

css.php